Anti Pig

Anti Pig
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Anti Pig, üründe domuz eti ve yağı kullanıp kullanılmadığını öğrenebileceğiniz, kullanılan katkı maddeleri hakkında bilgi alabileceğiniz bir Android uygulaması.

Anti Pig, katkı maddesi içermeyen yiyeceklerin zor bulunduğu günümüzde oldukça faydalı bir Android uygulaması. Her ne kadar isminden ötürü sadece ürünlerde domuz eti ve yağı kullanılıp kulanılmadığın dair sorgulama yapılabildiği anlaşılsa da uygulama bununla sınırlı değil.

Türk tarafından geliştirilen ve Türkçe olarak kullanılabilen sağlık uygulaması Anti Pig, öncelikli olarak tercih ettiğiniz markaların ürünlerinde domuz eti ve yağı, yağdan elde edilmiş katkı maddeleri kullanıp kullanmadıklarını öğrenmeniz için yapılmış bir Android uygulaması. Ürünlerin arkalarında ufak ta olsa bu mühim uyarı bulunuyor ancak bazı markalar bu uyarıyı - niyeyse - yazmıyorlar. Bu noktada E kodunu uygulamaya giriyorsunuz ve gerçekler ortaya çıkıyor.

Domuz eti ve yağı kadar katkı maddeleri de büyük önem taşıdığından uygulamaya bu seçenek te eklenmiş. Ürünün içerdiği katkı maddesi hakkında detaylıca bilgiye ulaşabiliyorsunuz. “Katkı maddesi nasıl üretilmiş?”, “Hangi ürünlerde kullanılıyor”, “Yan etkileri neler?” “Neden kullanılmasında sakınca var?” gibi kafa karıştıran soruların yanıtları bilgi ekranında karşınıza çıkıyor.

Ürünlerin arkalarında gördüğümüz, anlam veremediğimiz E kodlarının içeriği hakkında detaylı bilgi sunan Anti Pig, biraz daha geliştirilmesi gerek ancak son derece faydalı bir uygulama.

YORUMLAR