AQ

AQ
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

AQ, Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz eğlenceli bir beceri oyunudur.

AQ, canınız her sıkıldığında keyifle oynayabileceğiniz bir beceri oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tabletlerinizden oynayabileceğiniz oyunda, bir araya gelmeye çalışan iki harfe yardım etmeye çalışıyoruz. Oldukça ilgi çekici değil mi? Gelin AQ oyununu biraz daha yakından inceleyelim.

Öncelikle oyunun yapımcılarını yaratıcılıklarından ötürü tebrik etmek istiyorum. Birbirine ulaşmaya çalışan iki harfin oyununu yapmak, hatta düşünmek bile ayakta alkışlamama sebep oldu. Bana çok sevdiğim bir yazarın kitabında geçen şu cümleleri anımsattı: 'Az dediğin küçücük bir kelime. Sadece A ve Z. Sadece iki harf. Ama aralarında koca bir alfabe var. O alfabeyle yazılmış onbinlerce kelime ve yüzbinlerce cümle var.' Bu AQ oyunu için tam olarak geçerli olmasa da onda da iki harfin buluşmasını engelleyen çeşitli zorluklar var. Bu zorlukları aşmasına yardım ederek harfleri bir araya getirmeye çalışıyoruz. Minimalist bir yapıda, oldukça sade bir arayüzde buluşan oyun gerçekten saygıyı hak ediyor.

Oynanışa baktığımızda AQ oyununun şimdilik pek zor bir oyun olduğunu söyleyemem. Gelecek güncellemelerle ve eklenecek bölümlerle daha eğlenceli bir hale gelecektir. Zaten yapımcıları da bu yönde çalışmaları olduğunu dile getiriyorlar. Oyuna girdiğimizde A harfinin aşağıda, Q harfinin ise yukarıda olduğunu görüyoruz. Bu iki harfin arasında ince bir çizgi ve A harfinin geçmesi için küçük boşluklar bulunuyor. Bu boşluklara zamanında ve doğru hamleler yaparak A harfini yerleştiriyoruz. Katman katman olan engellerin hepsinden geçirerek Q harfine ulaşmasını sağlıyoruz. Başarılı olupta iki harfi buluşturduğumuzda AQ oluyor ve çevresinde kalp beliriyor. Hem eğlenceli hem de yaratıcı bir oyun olduğunu söylemiştim. Bölümlerin kolay olması şimdilik bir dezavantaj gibi görünse de dediğim gibi ilerleyen zamanlarda yeni güncellemelerle vazgeçilmez oyunlar arasında AQ'da yer alacaktır.

Bu mükemmel oyunu Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oynamanızı kesinlikle tavsiye ederim.

YORUMLAR