Balloon Gentleman

Balloon Gentleman
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Balloon Gentleman, uçan bir balonu döner platformlar boyunca dikkatli bir şekilde hareket etmenizi gerektiren 2 boyutlu bir platform oyunudur. Oyunun fizik tabanına göre hareket etmeli, reflekslerinize güvenmelisiniz.

Steam punk temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız Ballon Gentleman mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Buharla çalışan bir balonun içinde bir İngiliz beyefendisi, zorlayıcı ortamlarda anlamsız şekilde gezinmeye çalışıyor ve nedenini biz de bilmiyoruz. Bağımsız stüdyo Silent Squire Games'in geliştirdiği fizik tabanlı bir platform oyunu olan Balloon Gentleman'da kısıtlı bir zaman içerisinde ana kahramanınızı yönlendirmeli, engelleri dinamitinizle aşarak yükselmelisiniz.

Oyunun yenilikçi kontrol sistemi ve genel olarak atmosferi fena değil ancak genel olarak oynanışın biraz sıkıntılı olması ve her bölüm için kıstılı süre imkanı oyunu platformdan çok biraz beceri kateforisine kaydırıyor. En başta aklıma gelen şey Balloon Gentleman'ın keşke tamamen serbest bir platform oyunu olarak tasarlanmasıydı. Bu sayede oyunu atmosferine daha uygun bir tema oluşturulabilirdi.

Oyunda toplam 41 bölüm bulunması ve hepsi içerisinde genel olarak geçmeniz gereken yüzlerce engel olması oyunun oynanış süresini uzatan etmenler. Bu sayede hem oyunu tek dokunu kontrol sistemine alışıp daha rahat ediyorsunuz hem de tamamen sıkılana kadar sizi zorlayacak bir bölüm mutlaka karşınıza çıkıyor. Ancak önceden de bahsettiğim gibi Balloon Gentleman'ın en büyük eksiği sürükleyicilik içermemesi. Oynaması ve öğrenmesi kolay, oyunda ustalaşmak zor. Keşke ustalaşmaya iten bir eğilim olsaydı da onca bölüm de bu sayede anlamlı bir nitelik kazansaydı.

Balloon Gentleman ücretsiz olarak Android cihazlarınıza indirilebilir, oyun içi reklam sıkıntılarını istemiyorsanız dilerseniz oyunun paralı sürümüne de geçebilirsiniz. Ancak bunu pek önerdiğimizi söyleyemeyeceğiz.

YORUMLAR