Blogaps Tasarım 1.0 (Android)

Blogaps Tasarım

1.0
Blogaps Tasarım
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Blogaps Tasarım, tasarıma ilişkin farklı içerikler sunan blogları takip edebileceğiniz bir Android RSS uygulaması.

Blogaps Tasarım, Android telefon ve tablet kullanıcısı olarak Türkçe tasarım bloglarını tek bir yerden takip edebileceğiniz bir uygulama. Web, grafik ve diğer tasarım konularının yer aldığı en kaliteli tasarım bloglarını bir arada sunan bu uygulamada Burak Göç’den Sunipeyk’e kadar pek çok isim bulunmakta.

Tasarım üzerine yazılan çizilenlere özel bir ilginiz varsa tasarım ağırlıklı blogların bir araya toplandığı Blogaps Tasarım uygulaması oldukça hoşunuza gidecektir. Adından da tahmin edeceğiniz sadece Türkçe blogları kapsayan bu uygulamada RSS kaynak ekleme ile uğraşmadan popüler isimleri takip edebiliyorsunuz ki uygulamanın can alıcı noktası; benzerlerinden ayıran özelliği sadece bu.

Şu an için tasarım üzerine içerik üreten 9 blogu bünyesinde barındıran Blogaps Tasarım uygulamasında içeriklerin tamamını direkt olarak uygulama içerisinden veya tarayıcınız üzerinden okuyabiliyorsunuz. Tabii ki beğendiğiniz içerikleri paylaşma ve favoriler listenize katma şansına sahipsiniz. Bunlar dışında blog içeriklerini dilediğiniz şekilde sıralayabildiğinizi kaldırabildiğiniz seçenekler de var. Bu seçeneklere sağ üst köşedeki açılır menüden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Gözü yormayan son derece basit bir arayüzle gelen Blogaps Tasarım uygulamasının tek kötü yanı kendi takip ettiğimiz kaynakları ekleyebilmemiz için bir seçenek sunulmaması olmuş. Başka bir deyişle uygulama geliştiriciler tarafından sunulan blogları takip etmekten başka seçeneğiniz yok. Bu eksik giderilirse çok daha fazla kullanıcıya ulaşan bir uygulama olabilir diye düşünüyorum.

YORUMLAR