Brave Bomb

Brave Bomb
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

30 senelik bir arcade klasiği olan Frogger'ı gölgede bırakan Brave Bomb, bağımlılık yaratan bir beceri oyunu.

Brave Bomb, Atari 2600'den Playsation'a kadar yolunu bulan Frogger oyununu oldukça andıran arcade tarzı bir beceri oyunu. İngilizce ve Korece dil seçenekleri bulunan oyunda sizin hangisini tercih etmek isteyeceğinizi tahmin etmek çok güç değil ama Türkçe değil diye üzülmeyin, bu oyunda dil bilginizi zorlayacak bir unsur yok. Sag ve sol kenarlardan hareket eden rakiplerden sıyrılıp yukarıda ve aşağıda ulaştığınız hedeflerde amacınız üzerinizde yanan ateşi yavaşlatmak. Dolayısıyla çok bekleme yapmadan bir uçtan bir uca ulaşmanız lazım, yoksa bomba olan karakteriniz havaya uçuyor.

Siz hareket ettikçe kendi halinde duran mavi şeritler yeşil bir renk alıp sizi sağa ve sola sürüklemeye başlıyor ve dengenizi sarsıyor. Öte yandan, oynadıkça oyun temposu da yükseliyor. Rakipler sadece daha hızlı ilerlemekle kalmıyorlar aynı zamanda toplu şekilde gelip sizi araya sıkıştırmak konusunda daha başarılı oluyorlar. Frogger benzeri bir beceri oyunu olsa da roguelike oyunlardan alışık olduğumuz yeniden oynarken farklı özelliğe sahip olma dinamiği oldukça hoş. Yeteri miktarda elmas toplamanız durumunda yeni karakterler açılıyor ve her biri farklı bir yeteneğe sahip. Bir tanesinin fitili daha yavaş yanarken bir diğeri daha hızlı hareket edebiliyor ve yapacağınız alışverişin pahalılığına göre daha yetenekli karakter açılmış oluyor.

Oyuna her başladığınızda puanlarla satın alarak açtığınız karakterler bir kura sistemiyle oyuna geliyor. Bir başka deyişle, sürekli aynı karakteri seçemiyorsunuz ve rulet sonucunu bekler gibi sahip olduğunuz karakterlerden biri ile oynamak durumundasınız. Aslında bu ince ayrıntı bile oyuna sürpriz bir zevk katıyor ve yeniden oynanabilir kılıyor. Sade beceri oyunlarından hoşlanıyorsanız Brave Bomb'u kaçırmayın.