Clever Kiwi

Clever Kiwi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Clever Kiwi, tamamen ücretsiz olarak sunulan, eğlenceli bir beceri oyunu olarak dikkat çekiyor.

Clever Kiwi, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerimiz üzerinde oynayabileceğimiz ilginç bir beceri oyunu olarak dikkat çekiyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda hemcinslerinden epey akıllı olan fakat ne yazık ki kanatları olmayan bir kivi kuşunun dahiyane planını hayata geçirmesiyle birlikte tehlikeli maceralara atılmasına tanık oluyoruz.

Hikayemizin kahramanı olan kivi üzerinde titizlikle çalıştığı planını en nihayetinde gerçekleştiriyor ve ürettiği roket sayesinde uçmayı başarıyor. Bu noktada biz devreye giriyoruz çünkü kivi kuşunun uçtuğu rota tehlike yaratan kuşlarla dolu.

Oyunda yapmamız gereken şey kuşlardan sakınarak ilerlemek ve mümkün olduğunca ileri gitmek. Bunu gerçekleştirmek pek kolay olmuyor çünkü zaman zaman karşıdan gelen kuş sürüleri yolumuzu neredeyse tamamen kapatıyor.

Oyunda son derece kolay kullanılabilen bir kontrol mekanizmasına yer verilmiş. Ekrana dokunma hareketleri ile kuşu kontrol edebiliyoruz. Oyundan dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta da havada kalmak için yakıt toplamak zorunda oluşumuz. Aksi halde roketler yakıtsız kalarak düşüşe geçiyor.

Genel olarak Clever Kiwi, rakiplerinden çok farklı bir yapı sunmasa da tema olarak farklılaşarak ortaya orijinal bir şeyler koyuyor. Beceri ve reflekslere dayalı oyunlar hoşunuza gidiyorsa Clever Kiwi'yi denemelisiniz.