Cookbook Master 1.0.3 (Android)

Cookbook Master

Cookbook Master
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cookbook Master, dünyanın en tanınan şefleri arasında olmak için uğraş verdiğiniz bir Android oyunu.

Cookbook Master, basit yemeklerle başlayan kariyerinizde dünyanın en iyi şefi olma yolunda ilerleyeceğiniz eğlenceli bir yemek yapma oyunu. Android telefon ve tabletinize ücretsiz indirebileceğiniz oyunda kariyeriniz boyunca 40’dan fazla malzemeyle birbirinden leziz menüler çıkarmanız gerekiyor.

Renkli görseller animasyonlarla süslenen oyunda yemek yapmaya sıfırdan başlıyorsunuz. İlk olarak omlet, makarna gibi basit yemeklerle başlıyorsunuz. Sonrasında dünya mutfağını tanımaya ve en zor lezzetleri ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Her bölüm başında yapacağınız yemekler ve yemeği ortaya çıkarmak için kullanmanız gereken malzemeler gösteriliyor. Oyunun can alıcı noktası burada başlıyor. Yemekleri tıpkı gerçekteki gibi yapmanız gerekiyor. Örneğin; makarna yaparken suyu fazla kaynatırsanız uyarı alıyorsunuz veyahut tuzunu ve sosda kullanacağınız baharatı fazla atarsanız yemeği becerememiş oluyor, aynı yemeği sil baştan yapmanız isteniyor. Yemeklerinizde kullandığınız malzemelerin dozunu en iyi şekilde ayarlamak için hareketli yapıda tasarlanmış renkli çubuğu takip etmeniz gerekiyor. Renkli çubuk yeşile geldiğinde ölçünüz tamamdır demek oluyor.

Acemi bir aşçı olarak başladığınız, dünyanın en tanınan şefi olmak için hayatınızı mutfakta geçirdiğiniz oyunda bir şefin mutfağında olması gereken her malzeme mevcut. Türlü sebzeler, etler, baharatlar… İhtiyacınız olan tüm malzemeler mevcut olduğundan hiçbir yemeği es geçme lüksünüz yok.