Dig Pig

Dig Pig
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dig Pig, kız arkadaşını arayan domuzcuğa yardımcı olduğunuz bir beceri oyunu.

Dig Pig, Android cihazlarınızın yanı sıra televizyonunuzda da oynayabileceğiniz bir beceri oyunu. Oyunun adından da tahmin edeceğiniz üzere kontro ettiğiniz karakter bir domuz. Amacınız ise ruh ikinizi bulmak için dünyayı dolaşan bu domuzcuğa yardım etmek.

Domuzcuğun aradığı aşkı bulmasına yardımcı olduğumuz oyunda ekrana ikiye bölük şekilde oynuyoruz. Alt tarafta domuzcuğu kontrol ederken, üst tarafta Google Haritalar üzerinden bizi bekleyen aşkımızın yerini takip ediyoruz. Aşkımıza ulaşmak tabii ki de kolay olmuyor. Yolda binbir türlü engeli aşmanız gerekiyor. Engel demişken yol boyunca çıkan lollipopları kesinlikle atlamıyoruz; zira bunlar hızımıza hız katıyor, dolayısıyla da sevgilimize daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor.

Klasik olacak ama “Oynaması basit ustalaşma zor” oyunlar arasına alabiliriz. Kontrol sistemi gerçekten çok rahat ancak ilerlemek için oyuna kendinizi kaptırmanız gerekiyor. Hızlı düşünüp hızlı hareket etme yeteneğinizi ortaya çıkarabileceğiniz oyunda farklı karakterlerle oynama, farklı dünyaları keşfetme şansına da sahipsiniz.

YORUMLAR