Dr. Checkers 1.18 (Android)

Dr. Checkers

Dr. Checkers
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dr. Checkers, küçükken mutlaka bir şekilde heves ederek öğrendiğimiz ve bolca oynadığımız dama oyununun Android mobil versiyonu.

Dr. Checkers, Android telefon ve tabletleri üzerinde dama oynamak isteyen kullanıcılar için geliştirilen ücretsiz bir oyun. Oyunun en güzel özelliği şüphesiz hem online olarak diğer oyuncular ile hem de offline olarak bilgisayara karşı oynayabilmeniz. Bu sayede internet bağlantınız olsun veya olmasın istediğiniz zaman dama oynayabiliyorsunuz.

Hem strateji hem de masa oyunu olarak geçen damada aslında kurallar basit. Fakat gerçekten bir stratejiniz olduğunda ve bunu rakibinize karşı uygulama başarısı gösterdiğinizde oyundan daha çok keyif alıyorsunuz. Siyah ve beyaz renkli pullar ile oynanan oyundaki amacınız karşı tarafın tüm taşlarını yemek ve oyunu bitirmek. Oyundaki en önemli hususulardan bir tanesi ise normal değeri olan taşlarınızı rakibin alanının ilk sırasına getirerek dama yapmak. Dama yaptığınız taş aynı hizada istediği kadar uzun mesafe giderek aralıklı tüm taşlarınızı yutabilir. Rakibe bir dama vermeniz büyük ihtimalle kaybetmenize neden oluyor. Bu nedenle dama vermemek için gerekli riskleri almanız gerekiyor.

Oyunun eksilerinden bir tanesi ise Amerikan kurallarına göre oynanması. Yani küçükken yada daha sonra öğrendiğiniz damadan biraz daha farklı kurallar var. Fakat bu kurallara da kısa sürede alışıyorsunuz. Online oynayanların bulundupu liderlik sıralamasına girmek için dama ustası olmanız gerekiyor. Yoksa bu listede adınızı görmek zor. Ama yeterince çalışırsanız siz de başarabilirsiniz.

Canınız sıkıldığında yada boş vakitlerinizde hem eğlenceli hem de eğitici bir şeyler yapmak istiyorsanız Cr. Checkers uygulamasını Android mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirmenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR