Dragon Coins

Dragon Coins
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    289

  • ÜRETİCİ

    SEGA of America

Japonya’da büyük patlama yaratan oyunu Dragon Coins sonunda bizlere de ulaştı. Coin Dozer ve Pokémon’u harmanlayan Sega bu oyun stilini mükemmelleştiriyor.

Japonya'yı kasıp kavuran Dragon Coins sonunda ingilizce versiyonuyla dünyaya açıldı. Sega'nın yapımcılığını üstlendiği bu oyun, Coin Dozer ve Pokémon'u bir araya getirerek sevilen iki oyunu güzel bir şekilde harmanlamış. Bu seferki oyunda topladığınız sikkeleri beslediğiniz yaratıklara düşürerek düşmanlarınıza saldırıyorsunuz. Hem şans hem de taktiksel bilgi icap eden bu oyun uzun bir süre sizi oyalayacak.

Çıkar çıkmaz oyuncu sayısı sürekli artan bu oyunun sosyal opsiyonları da oldukça hoş, ancak bu özelliklere değinmeden Pokémon'a benzer dinamiklerden bahsedeyim. Oyuna başlarken bir eğitim sürecine giriyorsunuz ve başaılı bir oyun stili yakalamak için ihtiyaç duyduğunuz kilit taktikler konusunda bilgi sahibi oluyorsunuz. Dragon Coins, başlamanız için 3 tane yaratıktan birini şeçmenizi istiyor. Bunlar Su, Ateş ve Odun elementleri olmak üzere ayrılıyor ve kurdukları üçgen sistemde bir element diğerlerine karşı avantajlı veya dezavantajlı. Oyunun ilerleyen kısımlarında Işık ve Karanlık elementinden yaratıklar da işin içine katılıyor. Bunlar, birbirilierine karşı ekstra hasar koyuyor. Null isimli elementsiz canavarlar ile pozitif ve negatif etkilerden uzak, defansif bir yapıya sahipler.

Dragon Coins'ta rakiplerinize karşı savaşırken 5 tane karakteriniz oluyor ancak seçebileceğiniz 4 tane canavarınız var. İşte tam da burada sosyal seçenekler devreye giriyor. Size sunulan beşinci canavar bir başkasına ait. Her dövüş sonrası yardım aldığınız kişileri arkadaş listesine ekleyebiliyorsunuz ve daha sonraki görevlerde de yardım isteyebiliyorsunuz. Aynı yardım isteme sizin canavarlarınız için de geçerli. Bu sebepten ötürü bir tane öne çıkan güçlü bir canavar yaratmanızda fayda var. Sizden başkaları yardım istediğinde oyun sizi parayla ve seviyeyle ödüllendiriyor.

Ücretsiz olmasıyla dikkat çeken Dragon Coins, oyun içi satın alma opsiyonlarıyla daha nadir canavarlara ulaşma şansınızı arttırıyor ama, kendi oyun tecrübemden temenni ederim, hiçbir satın alma gerçekleştirmeden oyundan azami zevk alabiliyorsunuz. Oyunu öğrendiğiniz an bırakamayacaksınız.

YORUMLAR