Endless Doves 1.2.4 (Android)

Endless Doves

Endless Doves
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Endless Doves, 8-bit Game Boy oyunları tadında Android için tasarlanmış son derecede zorlayıcı bir beceri oyunudur.

Ağustos ayının sonlarına doğru bağımsız yapımcı Nitrome tarafından piyasaya sürülmüş siyah-beyaz sidescroller 8bit Doves, Flappy Bird'ün beceri oyunlarının popüleritesini yükseltmesinden sonra kendi nostaljik havasıyla ve oynanışıyla geniş bir heyecan uyandırmış, ancak ücretlendirmesi nedeniyle çok kişiye ulaşabilmişti. Şimdi ise oyunun bölümlerle sınırlı kalmayıp, sonsuz koşu oyunu teması yedirilmesiyle beraber yapımcı firma Endless Doves'u meydana çıkarttı. Endless Doves'ta 8bit Doves gibi aynı hatlara sahip, ancak bu sefer bölümlerden oluşmayan sonsuz bir uçuş gerçekleştiriyoruz. Üstelik Endless Doves tamamen ücretsiz!

Endless Doves aslında şimdiki dönem için yabancı bir oyun değil. Sonsuz koşu ve beceri kapsamında bulunan tüm elementlere sahip, bunların üzerine bir de ekstra dikkat ve kontrol isteyen bir şeması var. 8-bit Game Boy oyunlarını andıran grafikleri ve müzikleriyle oyunda eğlenip eğlenemediğinizi kestiremiyorsunuz. Çünkü Endless Doves çekici olduğu kadar bir o kadar da sinirlerinizi harap edecek bir zorluğa sahip. Oyunun en büyük kozu sıradan bir sonsuz koşu oyunu elementlerini görseller ve animasyonlarla destekleyerek sanki size bir hikaye anlatır havada olması. Evinde usulca uyuyan bir kumruyu gece rüyalarından ayırıp sonsuz bir maceraya çıakrdığımız oyunda görseller gereği sanki bir rüyada gibi hissediyorsunuz. Ancak kısa süre içinde etrafa çarparak kendinize gelmeniz takdirinde işler biraz ciddiyete biniyor ve Endless Doves'un hiç de iyi niyetli bir oyun olmadığını fark ediyorsunuz. 8bit Doves'un temelinde, bu sefer daha farklı elementler içeren bölümler karşınıza çeşitli engeller çıkarıyor ve sizin de kumruyu hayatta tutmak için gerçekten tüm dikkatinizi oyuna vermeniz gerekiyor. Endless Doves'un kontrolleri başta basit gibi görünebilir, ancak sonradan kabuslarınıza girecek şekilde insana saç baş yolduruyor!

Endless Doves'un içerisinde 8bit Doves'a ait kısa bir deneme sürümü de yer alıyor. Bu sayede yapımcı firmanın esas üzerinde uğraştığı, bölüm tabanlı arcade oyununu deneme fırsatınız da bulunuyor. Şahsen ben 8bit Doves'tan daha çok keyif aldım. Sonuçta çeşitli bölümler boyunca yapmanız gereken görevler var ve sonsuz koşudansa tek bir noktaya odaklanmak insanı daha çok rahatlatıyor. Ayrıca 8bit Doves'un da bölüm tasarımları gerçekten muhteşem. Yine aynı formatta, engellere çarpmadan yönlendirdiğiniz kumrunun bölüm sonuna ulaşmasını sağlamakla yükümlüsünüz. İşler tabii ki beklendiği gibi gitmeyecek, Endless Doves'ta da 8bit Doves'ta da çok canınız yanacak!

Eğer beceri oyunlarına ilginiz varsa ve mobil oyunlarda retro tadı yakalamayı seviyorsanız Endless Doves'u mutlaka deneyerek oyun içindeki atmosferin ne kadar çekici olduğunu kendiniz keşfedebilirsiniz. 8bit Doves'u da deneme imkanınız bulunduğundan dilerseniz oyunu 8 TL ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Ancak Endless Doves'ta önceden bir temel hazırlamanızı öneriyor, aceleci davranmanızı tavsiye ediyoruz.

ARTILAR

Game Boy oyunu havası güzel yedirilmiş

Gerçekten ustalık gerektiren oynanış

Müzik ve sesler başarılı

EKSİLER

8bit Dovers oyununa ön reklam gibi olmuş

YORUMLAR