Google Haberler ve Hava Durumu

Google Haberler ve Hava Durumu
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Google Haberler ve Hava Durumu ile Türkiye ve Dünya gündemi ve dilediğiniz ilin hava durum bilgisi tek dokunuş ötenizde.

Google Haberler ve Hava Durumu, Türkiye ve Dünya gündemine dair binlerce kaynak üzerinden haberleri ve bulunduğunuz veya dilediğiniz şehrin hava durum bilgisini ekranınıza yansıtan ücretsiz ve Türkçe dil desteği ile gelen bir mobil uygulamadır.

Google’ın Android tablet ve akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz Haberler ve Hava Durumu uygulaması, modern, sade ve pratik kullanım sunan arayüz ile geliyor. Konumuzu tespit ederek yaşadığınız ülkenin en dikkat çeken haberlerini önünüze seriyor. En çok okunan haberlerin yanı sıra Bilim / Teknoloji, Ekonomi, Magazin, Spor, Sağlık gibi ilginizi çeken başlıklarda toparlanan haberlere göz atabiliyorsunuz. Ana ekranınızda görüntülenen haber başlıklarını seçebileceğiniz gibi sadece belirlediğiniz şehrin (Örneğin; İzmir) haberlerinin ekranınıza gelmesini sağlayabiliyorsunuz. Haberleri kategori ve şehir bazın filtrelemenin yanı sıra sadece ilginizi çeken bir konuda yazılan haberleri de görebiliyorsunuz. Örneğin; iPhone 6 ile ilgileniyor, olumlu – olumsuz yazılanları merak ediyorsanız iPhone 6 haberlerini görmek için tek yapmanız gereken ana ekranda “+” simgesine ardından “Konu ekle”ye dokunmak ve terimi yazmak.

65.000 yayından derlenen haberlere kolaylıkla erişebileceğiniz uygulama, bulunduğunuz ve seçtiğiniz bir ilin (Herhangi bir sınırlama bulunmuyor; dilediğiniz kadar konum ekleyebiliyorsunuz.) hava durum bilgisini de sunuyor. O gün ve önünüzdeki birkaç gün havanın nasıl olacağını öğrenebiliyor, detaylara inerek belli saat aralığında havanın nasıl seyredeceğini, yağış olup olmayacağını görebiliyorsunuz. Sıcaklık dereceleri Santigrat ve Fahrenhayt cinsinden görüntülenebiliyor. Hava durumu ekranında “Düzenle”ye dokunarak şehirler arası geçiş yapabiliyor, hava durum bilgisinin ana ekranınızda görünüp görünmeyeceğini ayarlayabiliyorsunuz.

Haberleri kişiselleştirmek için Google hesabınıza ihtiyaç duyan (Zaten Google hesabınıza giriş yaptıysanız, ayrıca uygulamayı açtığınızda giriş yapmanız gerekmiyor.) uygulamanın widget desteği de bulunuyor. Dikey ve yatay konumda ayarlanmış widget sayesinde uygulamaya girmeden hava durumunu öğrenebiliyor, haberlere göz atabiliyorsunuz. Tabii ki uygulamada olduğu gibi haberleri web tarayıcınız üzerinden okuyorsunuz.

Google Haberler ve Hava Durumu, ilginizi çeken haberlere kolaylıkla erişebileceğiniz, sadece Türkiye değil yurt dışında da neler olup bittiğini takip edebileceğiniz sade bir mobil uygulama.