Hayat Eve Sığar 1.0.2 (Android)

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar
ÜCRETSİZ
2  
2  
0  
1  
0  
kullanıcı

Hayat Eve Sığar uygulaması ile Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı bilgi edinebilir, kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar, Türk vatandaşlarının yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı bilgilendirilmesi için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen mobil uygulamadır.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, vatandaşları bilinçlendirmekte ve en doğru şekilde yönlendirmektedir. Salgın hastalıkla ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiş olan Hayat Eve Sığar ile aile bireylerinizi de takip etmeniz mümkündür. Hem kendinizi hem de çevrenizdekileri Corona virüsünden korumak istiyorsanız, Hayat Evde Sığar uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeyi ihmal etmeyin.

Uygulama içerisinde yer alan Online Covid-19 Testi, Aile Takibi, Risk Bölgeleri gibi özellikler sayesinde güncel verilerin esas alınarak hazırlandığı Covid-19 testini doldurarak durumunuz hakkında bilgi sahibi olabilir, aile fertlerinizi takip edebilir ve durumları öğrenebilir, harita üzerinde risk taşıyan bölgeleri görebilir ve buralardan uzak durmaya özen gösterebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanabilmek için öncelikle telefon numaranız ile doğrulama yapmanız gerekmektedir. Bunun için uygulama ekranı üzerinde karşınıza çıkan ilgili bölüme cep telefonunuzu başında sıfır olmadan yazmanız gerekmektedir. Ardından telefonunuza kısa mesaj ile gelen Hayat Eve Sığar doğrulama kodu ile hemen alt kısımda yer alan ilgili bölümü doldurarak doğrulama işlemini tamamlamalısınız. Hesabınızı doğruladıktan sonra uygulamanın konum servislerine erişimine izin vermeniz gerekmektedir. Son olarak uygulama içerisinde yer alan yoğunluk sekmesine giriş yapmalı ve buradan TC Kimlik Numaranız, Baba Adınız ve Doğum tarihiniz ile kayıt yapmalısınız. Bu sayede harita üzerinde bulunduğunuz konumu görüntüleyebilir ve yakınınızda herhangi bir risk bölgesi var mı görebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir?

Hayat Eve Sığar uygulaması indirme işlemi için hemen sol tarafta yer alan yeşil indir butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada yükle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Uygulama akıllı telefonunuza kurulduktan sonra doğrulama adımını tamamlayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar aile takibi özelliğini aktif olarak kullanabilmek için takip etmek istediğiniz aile fertlerinizin de uygulamayı telefonlarına kurmuş ve doğrulama işlemini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Aile fertlerinizin izin vermesi halinde onların konumlarını da harita üzerinden takip edebilir ve sağlık durumları hakkındaki güncel bilgileri yine uygulama yardımıyla görüntüleyebilirsiniz.

Yine uygulama üzerinde yer alan harita özelliği sayesinde yakınınızda yer alan hastaneleri, eczaneleri, marketleri, metro ve durakları kolayca görüntüleyebilirsiniz.

YORUMLAR