Lava Bird 1.02 (Android)

Lava Bird

Lava Bird
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lava Bird, grafik tasarımıyla bağımsız yapımları andıran, bölüm tasarımı ve oynanışıyla sade ve eğlenceli bir platform oyunudur.

Lava Bird ilk başta gördüğümüz haliyle sıradan bir "ölmemek için aşağı yukarı yap" oyunu gibi görünse de oyuna verilen emek ve genel anlamda oynanış itibariyle göz alıcı bir yapım. İncelikle dizayn edilmiş bölüm tasarımları, akıllı düşmanlar ve tatlı bir kuş kahramanla Lava Bird ortalama seviyenin üzerinde bir platform oyunu diyebiliriz.

Peki bu yapımda bizleri neler bekliyor? Öncelikle çok bahtsız bir yaratılışa sahip olan ateş kuşumuzu yönetiyoruz. Kuş her kanat çırptığında ağzından lava topları atıyor, kim böyle bir yeteneği olsun isterdi değil mi? Ancak Lava Bird'de düşmanlarınızı atlatmanın ve çevredeki tehlikelerden sakınmak için ateş toplarınıza çok ihtiyacınız olacak. Düşmemek için kanat çırpmanız ateş topu da atacağından hamlelerinizi akıllıca yapmalısınız. Aksi takdirde bazı bölümlerde kendi ateş topunuza çarpıp vahşice kızarabiliyorsunuz.

Lava Bird'ün oynanış konusunda hiçbir sorunu yok, basitçe ekrana dokunduğunuz takdirde kuş Flappy Bird'e benzer hafif bir yükseliş gösteriyor ve ateşini fırlatıyor. Ancak ilerleyen bölümler ve genel olarak bölüm içi tehlikeleri göz önünde bulunduracak olursak Lava Bird'ü hayatta tutmak için tek bir dokunuştan çok daha fazlası gerekiyor. Genel olarak zor bir oyun yapısına sahip Lava Bird'de belirli bölümler başında bölüm sonu canavarları da eklenince oyun daha çekişmeli bir hal alıyor ve resmen hırs yapıyorsunuz. Ancak ben oyunu çok fazla ilerletemeden pes ettim. Çünkü belirli bölümler sonrası oyun gerçekten zorlaşıyor ve sebepsiz yere devam etmek canınızı sıkabiliyor. Keşke oyun içine yedirilebilen bazı elementler olsaydı da her bölümün tekrarı daha eğlenceli bir hal alsaydı.

Lava Bird'ün Android versiyonu tamamen ücretsiz olarak platform oyunundan hoşlanan kullanıcılar için alternatif bir seçenek. Eğer hamlelerinize dikkat etmeniz gereken oyunlardan hoşlanıyorsanız Lava Bird'le keyifli vakit geçireceksiniz.

ARTILAR

Oyunun genel olarak sunumu başarılı

Bölümlerin tasarımları zekice

EKSİLER

YORUMLAR