Nefesiniz Cebinizde 1.0.2 (Android)

Nefesiniz Cebinizde

Nefesiniz Cebinizde
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Nefesiniz Cebinizde uygulaması yaşadığınız bölgedeki hava kalitesini görebilmenizi sağlıyor.

Nefesiniz Cebinizde uygulamasıyla Android cihazlarınızdan yaşadığınız yerin hava kirlilik oranlarını görüntüleyebilirsiniz.

Hava kirliliğine neden olan yabancı maddeler, insan sağlığını da riske atıyor. Türk Toraks Derneği’nin bir girişimi olan Nefesiniz Cebinizde uygulaması, akciğer sağlığına dikkat çekmek amacıyla geliştirilmiş. Bulunduğunuz bölgedeki zararlı gazların ve maddelerin oranlarını görüntüleyebileceğiniz uygulamada harita üzerinden de bölge seçimi yapabiliyorsunuz. Hava kalitesini ölçen istasyonların saatlik ve günlük kayıtlarının yanında analizlerini de inceleyebileceğiniz uygulamanın gerçekten faydalı olduğunu düşünüyorum.

Hava kirliliğine neden olan partikül maddeller (PM10), karbon monoksit (CO), kükürt dioksit (SO2), azot dioksit (NO2), ozon (O3), PM2.5 ve uçucu organik bileşik (UOB) değerlerini inceleyebileceğiniz uygulamada, durumun iyi mi kötü mü olduğunu renklerden de anlayabiliyorsunuz. Ölçüm kayıtlarını anlık bildirimler şeklinde de alabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YORUMLAR