Speed of Time

Speed of Time
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Speed of Time Android cihazlar için fizik tabanlı bir sonsuz koşu/yarış oyunudur. Oyunun hızlı tempolu ve dinamik yapısıyla belirli bir topu doğru orantıda sürdürmeye çalışıyorsunuz.

Sonsuz koşu türünün günümüzde ne çok oynanan ve üretilen mobil oyun kategorisi olduğunu düşünecek olursak artık yeni bir oyun çıktığında bizi nasıl bir şeyin beklediğini az çok kestirebiliyoruz. Orange Parallax isimli bağımsız yapımcıdan çıkan yeni oyun Speed of Time'da ise bu durum birazcık farklı. Minimalist bir arcade koşu oyunu olarak öne sürülen Speed of Time'da daha çok spor algısına kapılmanız normal, çünkü bu oyun hiç durmuyor! Oyunun kendine has mekanikleri ve değişken fizik tabanıyla çok yüksek hızda seyreden bir topu yol boyunca ilerletmeye ve çeşitli noktalardan geçirmeye çalışıyoruz. Oyunun yenilikçi kontrol şeması oyunculara saatler harcatabilecek metrelerce yol boyunca tüm reflekslerinizi ve hakimiyetinizi ölçer derecede. Bir yandan bu kadar hızlı bir oyunu kontrol etmeye çalışırken bir yandan da oyuna ayak uydurmaya çalışıyorsunuz.

Speed of Time'ın bünyede roller coaster hissi yaratmasıyla birlikte size tanınan sınırlı süre içerisinde tüm algoritmanızı değiştirecek fizik motoru bir süre sonra çılgın bir kabusun içindeymişsiniz hissi uyandırıyor. Üstelik durup düşünmeniz için bir saniyeniz bile yok. Klasik oyunları andıran, belirli halkaların size ekstra süre vermesi de işin içine az da olsa eğlence katabiliyor. Uzay gibi tuhaf bir temaya oturtulmuş sınırsız düzende sürekli hız kazananan topunuzu iyi kontrol edebilmek için yapabileceğiniz hiçbir şey yok, Speed of Time sizi kontrol ediyor! Ancak oyunun bu kadar hıza ve animasyona rağmen sabit bir şekilde akıcı görüntü sunması da çok hoşuma gitti.

Sonsuz koşu türünde bir başka alternatif arayanlardansanız Speed of Time sizin için farklı bir deneyim sunabilir. Ancak oyunun 2 TL ücret talep etmesi, ve buna karşılık olarak 'benzersiz' bir yenilik sunmaması da kendi dezavantajı olarak karşımıza çıkıyor. Elbette oyunu satın aldığınızda hiçbir uygulama içi öge satımı veya reklamlarla karşılaşmıyorsunuz.

ARTILAR

Süper hızlı oynanışı gerçekten keyif verebiliyor

EKSİLER

Kendinden çok daha eğlenceli olup da ücretsiz olan oyunlar var

Kendi türü içinde önemli bir yenilik sunmuyor

YORUMLAR