Tiny Dice Dungeon (Android)

Tiny Dice Dungeon

Tiny Dice Dungeon
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kongregate mutfağından çıkma Tiny Dice Dungeon, masaüstü FRP sevenleri zarla, Japon RPG sevenleri sıra tabanlı savaş sistemiyle ayartıyor.

Kongregate denince, akla sayısız flash oyunu geliyor. Sonraları mobil oyun dünyasında da yerini bulan ekip, Tiny Dice Dungeon ile alışılagelmişin dışında bir oyun daha yaratmayı başardı. RPG sevenlerin beklediği bir oyun var mı bilmem, ama bu oyun kesinlikle aradıkları şey değil. Mobil dünya için 5 saatlik bir intro safhasını uzun gören üreticiler ve tüketiciler, fast-food kafasıyla üretilen oyun mantığına yaraşır bir iş çıkartmışlar. Ama Oscar ödülüne gerek yok, eğlence arıyorum diyenlere Tiny Dice Dungeon'da yeteri kadar eğlence sunuluyor.

Final Fantasy 7'den bozma 3 insan boyunda bir kılıç ve evcilleştirdiğiniz canavarlar eşliğinde rakiplerinizi yok etmeye çalıştığınız bu oyun, tamamen bahsettiğim dinamiklerin üstünde kurulmuş ve daha derin bir yapıya sahip değil. Çerezlik dediğimiz bir oyun olarak ise Tiny Dice Dungeon oldukça başarılı, çünkü savaş sistemi detaydan yoksun olmasına rağmen, güzel bir vakit geçirmenizi sağlıyor. Saldırı yaparken attığınız zar çok önemli. Örneğin, 1 attığınız takdirde rakibi kesinlikle ıskalayacaksınızdır, ama olur da aynı sayıyı üst üste tutturmayı başarırsanız, ekstra hasar puanı da kazanıyorsunuz.

Tiny Dice Dungeon'da  karşılaştığınızı tüm canavarları evcilleştirmeniz mümkün ama onlar da güçlerine göre ayrılıyorlar. Pet sahibi olmak isteyenler düşman ekipte bir canavarın önce tek başına kalmasını beklemeli. Ardından kafasında beliren sayıyı zar ile tutturabilirseniz aynı yolun yoldaşı oluyorsunuz. Oyuna renk katan bir başka mekanik de elementler arası hasar kuralları. Buna göre ateş toprağa, toprak suya ve su da ateşe oranla güçlü. Olur da tek başına adam biçmekten sıkıldıysanız başka insanlara meydan okuyabileceğiniz bir multiplayer modu da mevcut. Böylece başkalarına oranla gelişiminizi kıyaslamanız mümkün.