Turkcell SağlıkMetre

Turkcell SağlıkMetre
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Turkcell SağlıkMetre, kan şekere ve tansiyon ölçümlerinizi Android cihazınızda saklama imkanı tanıyor.

Turkcell SağlıkMetre, şeker veya tansiyon gibi her an takip edilmesi gereken mühim hastalığı olab herkesin kullanması gerektiğini düşündüğüm bir sağlık uygulaması ve ilk olarak Android cihazlarda kullanılabilir durumda. Ölçümlerinizi kaybolmaya müsait kağıtlar üzerinde tutmak yerine bu uygulamaya aktarabilir ve sağlık verilerinize tek bir noktadan yakınlarınızın, doktorunuzun ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Turkcell SağlıkMetre uygulaması ile sadece Turkcell’in değil Bluetooth teknolojisini kullanan tüm medikal cihazlarıyla kaydettiğiniz ölçümleri Android telefonunuza aktarabiliyorsunuz. Şeker ve tansiyon takibini dijital ortama aktararak sağlık verilerinize dilediğiniz an rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan uygulamada oldukça detaylı hazırlanmış. Gün içerisinde aç ve tok karnına yapacağınız ölçümleri kullanımı basit “Ölçüm Al” menüsünden rahatlıkla kaydedebiliyorsunuz ki bu menüden ölçümlerinize not ekleme şansına da sahipsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz kan şekere ve tansiyon verilerinizi hem grafik üzerinde görebiliyor, hem de ortalama sayesinde tutarlılık derecesini öğrenebiliyorsunuz.

Her sağlık uygulaması gibi kişiye özel profil oluşturma seçeneği sunan Turkcell SağlıkMetre uygulamasını kullanabilmeniz için daha önce de belirttiğim üzere Bluetooth’lu medikal cihazınızın olması gerekmiyor. Tabii ki olursa verilerinizi daha hızlı aktaracağınızdan daha iyi ama sağlık cihazınız yoksa dahi tüm fonksiyonlarından faydalanabiliyorsunuz. Kronik hastalıklarınızın verilerinizi nereye koyacağınızı unutacağınız not defterinize işlemek yerine bir mobil cihazda tutmak çok daha iyi olacaktır.

YORUMLAR