Zombie Stompers

Zombie Stompers
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Zombie Stompers Android cihazlar için geliştirilmiş, tek dokunuşla kontrol ettiğiniz zombiyi hayatta tutmaya uğraştığınız bir beceri oyunudur.

Eğer Flappy Bird, Swing Copters, The Tower ve Timberman gibi tek dokunuşla oynadığınız mobil beceri oyunları hoşunuza gittiyse, Deadly Serious Media bunun üzerine bir de zombi temasını ekleyerek Zombie Stompers'u beğenizine sunuyor. Oyun şimdiye kadarki en bağımlılık yaratıcı zombi oyunu olarak lanse edilse de, gelin Zombie Stomper'ın bu ünü hak edip etmediğine beraber bakalım.

Öncelik oyunun amacını tebrik etmek gerekli, beyin yemek hiç bu kadar zorlayıcı olmamıştı! Şirin (!) bir zombiyi kontrol ettiğiniz Zombie Stomper'da maalesef yolumuz sanayinin yollarına düşüyor. Karnı oldukça acıkmış bir zombi olarak etrafta bulduğumuz tüm beyinleri yiyerek hayatta kalmamız gerekli. Aksi halde açlıktan ölüyoruz. Evet, zombi olarak ölüyoruz. Tuhaf değil mi?

Oyunun sorgulanması gereken birçok noktası var. Öncelikle o kocaman pistollerin altında beyinlerin ne işi var? Bizim zombi olarak sanayide ne işimiz var? Yapımcı stüdyo tüm bunlara ithafen oyunun tanıtım videosunda yüm bunların mizahi bir dille anlatıldığını göstermek için çalışmış ve karşınıza şu fragmanı çıkarmış:

Zombie Stompers oynanış olarak son derece minimalist bir yapı sergiliyor. Tek bir dokunuşla ileri doğru sıçrıyor ve beyinleri yemeye çalışıyoruz. Ancak oyunun yer aldığı mekan gereği üstümüze inecek pistonlar, bir dolu sanayi tehlike ve elbette açlık bizim Zombie Stompers'taki en büyük düşmanımız. Oyun son derece basit gibi görünse de beceri oyunlarının gerektidiği mekanikler sayesinde kendinizi sürekli piston tarafından ezilmiş halde buluyorsunuz. Hızlı hareket etmelisin, bir yandan da tehlikelere dikkat etmelisiniz. Tüm bu süre boyunca zombinin açlığını da göz önünde bulundurarak zavallının açlıktan ölmemesi için uğraşıyoruz. Beyinler zombimiz için çok besleyici, bir de üstüne onun beyin yedikten sonra sevincini görünce keşke onu hep böyle mutlu edebilsek diye düşünmeden edemiyorsunuz.

Oyunda her 10 beyinden sonra yeni bir oynanabilir karakter açıyoruz. 10 beyin görünüşe göre oldukça az, ama işin sırrı burada yatıyor. O 10 beyni almak için gerçekten reflekslerinize güvenmeniz gerekiyor. Oyunda puan toplamak zor ve bir o kadar da sinir bozucu. Ancak ödülü bir nebze insanı rahatlatıyor, Zombie Stompers'ta korsan, ninja, hatta iş adamı zombileri açmak mümkün. Özellikle ninja zombinin ölmesi çok trajik oluyor.

Zombie Stompers basitçe zıplamalarınızı dikkatli yapmanız gereken keskin bir beceri oyunu. Eğer bu tarz hoşunuza gidiyorsa bu oyun sizi bir süre idare edecektir. Ama yine de oyun dünyasındaki onca zombi oyununa göre beklentileri çok arttırmamak lazım!

ARTILAR

Zorluk seviyesi başarılı

Farklı karakter imkanı

EKSİLER

Çok sınırlı bir yapıya sahip