Akıllı Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Herhangi bir sebepten dolayı rehberinizdeki kişiler silindiyse, akıllı telefonda silinen numaraları geri getirme yöntemleri ile karşınızdayız.

Akıllı Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Getirme Nasıl Yapılır

iPhone ve Android telefondan silinen numaraları geri getirme işleminin aslında çok basit olduğunu biliyor muydunuz? Silinen numaralar nasıl geri getirilir sorusunu yanıtladığımız bu makalenin sonunda yanlışlıkla ya da bir hata sonucunda silinen numaraları geri getirebileceksiniz. Hemen hemen her akıllı telefon kullanıcısı, en az bir kere de olsa telefon rehberinden istemeden birisini silmiştir. Siz de bunu yaşadıysanız endişe etmenize gerek yok çünkü hem iPhone hem de Android'de numaraları kurtarmak ve geri yüklemek size sunacağımız çözüm yollarıyla mümkün! İşte silinen numaraları geri getirme yolları!

Akıllı Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle kişileriniz aslında silinmemiş olabilir, yalnızca görünümünüzden gizlenmiş olabilir. Kişiler uygulamanızın telefonunuzda sakladığınız tüm kişileri gösterdiğinden emin olmanız gerekir. Kişiler uygulamasını açın, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Ayarlar'ı seçin. Tüm kişileri görüntülemek ve işaretlemek için Kişiler'e dokunun. Bunun dışında kaybolan kişilerinizi kurtarmak için deneyebileceğiniz şeylerden biri, Google Kişiler uygulamasındaki değişiklikleri geri alma özelliğini kullanmaktır. Bu seçenek, yaptığınız değişiklikleri geri almanızı sağlar ve bu, silinen kişilerinizin telefonunuzda geri yüklenmesine yardımcı olur. Hemen aşağıda, Google Kişiler uygulamasıyla Android telefonda silinen telefon numaralarının nasıl alınacağı gösterilmektedir.

Android'de Silinen Numaraları Geri Getirme

 • Google Kişiler sitesini ziyaret edin.
 • Soldaki menüden "Kişiler" sekmesini seçin.
 • "Daha Fazla" seçeneğine basın.
 • "Kişileri Geri Yükle" butonuna dokunun.

Android telefonda silinen numaralı kurtarmak için ilk olarak yukarıdaki bağlantıdya tıklayın. Telefonunuzda kullandığınız Google hesabına giriş yapmadan kişilerinize erişmeniz mümkün değildir. Bu nedenle doğru hesaba giriş yaptığınızdan emin olun. Başka bir hesaba giriş yapmışsanız öncelikle o hesaptan çıkmalısınız. Hesabınıza girdikten sonra sol menüden "Kişiler" bölümüne girin. Daha sonra "Daha Fazla" seçeneğine basın. Son olarak "Kişileri Geri Yükle" diyerek silinen kişileri rehberinize geri yükleyin.

Akıllı Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Getirme Nasıl Yapılır

Android telefonunuza bir Samsung hesabı eklediyseniz (Samsung kullanıcıları için geçerlidir.), kişileriniz bu hizmetle senkronize edilmiş olabilir. Durum gerçekten böyleyse, telefonunuzun ayarlar menüsündeki bir seçeneğe dokunarak kişileri geri yükleyebilirsiniz. Ayarlar > Bulut ve hesaplar > Samsung Cloud'a gidin ve telefonunuzda Geri yükle'ye dokunun. Telefonunuza geri yüklenecek Kişiler'i seçin.

Kişilerinizi hiç yedeklemediyseniz ve cihazınızı köklendirerek kişileri kurtarmaya yardımcı olacak herhangi bir yöntem kullanmak istemiyorsanız, Android telefonunuzda köklendirme yapmadan kişileri bulmak ve kurtarmak için Android için Tenorshare UltData'yı kullanabilirsiniz. Android tabanlı cihazlarınızda birçok türde kayıp dosyayı kurtarmanıza yardımcı olan bir yardımcı programdır Tenorshare UltData. Bu aracı kullanarak, yanlışlıkla telefonunuzdan sildiğiniz tüm kişileri kurtarabilirsiniz. Aşağıda bu yazılımın nasıl kullanılacağı gösterilmektedir.

 • Programı indirin ve açın. Ardından Kayıp Verileri Kurtar'a tıklayın.
 • Telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Telefonunuzda Ayarlar > Sistem > Geliştirici seçenekleri'ne gidin ve USB hata ayıklamasını etkinleştirin.
 • Yazılımdaki Kişiler seçeneğini işaretleyin ve Başlat'a tıklayın.
 • Kurtarmak istediğiniz kişileri seçin ve alttaki Kurtar'a basın.
 • Bu, Android telefonunuzda kaybolan kişileri geri almak için oldukça kolay bir yöntemdir. Her şey bu kadar! Kişilerinizin telefona tekrar tanımlandığını göreceksiniz.

iOS'te Silinen Numaraları Geri Getirme

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • iCloud bölümüne girin.
 • "Kişiler" kutucuğunu kapalı hale getirin.
 • Uyarı ekranı çıkarsa "iPhone'umda Tut" seçeneğine basın.
 • Kişiler kutucuğunu açık hale getirin.
 • "Birleştir" kutucuğuna tıklayın.

iPhone modellerde silinen numaraları kurtarmak için ilk olarak ayarlara girin. Ayarlardan iCloud bölümüne geçin. Bu bölümde "Kişiler" seçeneğini kapalı hâle getirin. Uyarı ekranı çıkarsa "iPhone'umda Tut" seçeneğine basın. Kapattığınız "Kişiler" seçeneğini tekrar etkinleştirin. Son olarak "Birleştir" kutucuğuna basın. Her iki yöntemi uygulayabilmek için kişi rehberinizin daha öncesinde Gmail ya da iCloud servisi ile yedeklenmiş olması gerekiyor. Eğer halihazırda bulunan bir yedekleme yoksa ne yazık ki rehberinizden sildiğiniz kişiyi kurtarmanız mümkün olmayacak.

Akıllı Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Getirme Nasıl Yapılır

Ayrıca her iki yöntemde de silinen kişileri kurtarmak için otuz gün süre sınırı yer alıyor. Eğer sildiğiniz kişiyi silmenizin üstünden otuz gün geçti ise ne yazık ki o kişiyi kurtarma seçeneğiniz bulunmuyor.

WhatsApp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarma Nasıl Yapılır? (Android iOS)
NASIL YAPILIR

WhatsApp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarma Nasıl Yapılır? (Android iOS)

WhatsApp konuşmaları başka telefona aktarma nasıl yapılıyor? Bu soru, Android'den iPhone'a veya iPhone'dan Android'e geçenlerin sorduğu soruların başında geliyor.

Peki, siz bu rehberimizde yer verdiğimiz bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Buradaki yöntemler işe yaradı mı ve rehberinizden sildiğiniz kişiyi kurtarmanız mümkün oldu mu? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR