Ayın En İyi Android Uygulamaları - Eylül 2014

2014 Eylül ayı için hazırladığımız en iyi Android uygulamaları listemiz sayesinde işinize yarar uygulamalara denk gelebilirsiniz.

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Eylül 2014

2014 Eylül ayı Android uygulamaları bakımından oldukça verimli geçti diyebilirim. Zira bu dönemde oldukça ilgi çekici uygulamalar geliştiriciler tarafından yayınlandılar ve dolayısıyla takipçilerimizi bu ayın dikkat çeken uygulamaları konusunda bilgilendirmek de farz oldu. Farklı alanlarda bir araya getirdiğimiz beş adet ayın Android uygulaması sayesinde işinize yarayacak yeni uygulamalar keşfedeceğinizi umuyorum. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen uygulamalarımız hakkında kısa bilgilendirmeler yaparak devam edelim.

Connected2.me

Connected2.me, oldukça uzun süredir anonim olarak sohbet etmek isteyenler için oldukça güzel bir platform sunuyor ve tamamen yerli bir servis. Şimdiye dek uygulamanın iOS sürümü mevcuttu ancak Android için üçüncü parti uygulamaların kullanılması gerekiyordu.

Şirket sonunda kendi orijinal Android uygulamasını yayınladı ve böylece kullanıcıların servis üzerinden anonim sohbetler gerçekleştirmelerine olanak tanıdı. Uygulamanın sorunsuz bir şekilde çalışması ve ücretsiz olarak sunulması nedeniyle denemekten keyif alacağınıza inanıyorum ancak çalışması için internet bağlantınızın aktif olması gerektiğini unutmayın.

Pin Drop

Pin Drop uygulaması son zamanlarda ortaya çıkan ilginç uygulamalardan birisi. Zira kullanıcıların akıllarında tutmak istedikleri mekanları işaretleyebildikleri ve daha sonra isterlerse dostlarıyla paylaşabildikleri uygulama, hem kolay kullanılır bir arayüze sahip hem de sorunsuz bir şekilde tüm koordinat işaretlemelerinizi gerçekleştiriyor.

Uygulamayı kullanarak arkadaşlarınızla birlikte şehirdeki favori mekanlarınızı bir harita üzerinde işaretleyebiliyor ve böylece ortak bir gezi planı da yapabiliyorsunuz. Hem daha kolay sosyalleşmek hem de nereye gidilecek tartışmalarından kurtulabilmek için oldukça etkili bir uygulama olduğuna inanıyorum.

Ask Me Anything

Ask Me Anything uygulaması, Reddit'in yayınladığı resmi uygulamalar arasında yer alıyor ve dünyanın önde gelen isimleriyle gerçekleştirilen soru cevap etkinliklerini kolayca takip etmek için kullanılıyor. Ask Me Anything etkinliklerine şarkıcı ve oyunculardan tutun da bilimadamlarına kadar pek çok farklı kişi katılıyor ve kullanıcılar onlara istedikleri soruları sorarak cevap alabiliyorlar.

Uygulamada hem soru sorma hem de etkinliği takip etme özellikleri olduğu için, tüm kullanıcılar akıllarındaki sorulara cevap bulabiliyorlar. Sorulması istenen soruların oylamaya sunularak en önemlilerinin cevaplayan kişilere iletilmesi de uygulamanın dikkat çekici yanları arasında. Ünlü şahsiyetlere kolayca ulaşmak isteyenlerin kesinlikle denemesi gerektiğine inanıyorum.

Toss

Toss uygulaması, Android sahiplerinin ellerindeki fotoğraf ve videoları en kolay yoldan kategorize edebilmek için kullanabilecekleri ücretsiz uygulamalardan birisi. Fotoğraf çekme ya da düzenleme olanağı sunmayan ancak oldukça etkili bir fotoğraf organizasyonu sağlayan uygulama, böylece aradığınız tüm görselleri en kolay yoldan bulmanızı sağlıyor.

Uygulama içerisinde bulunan kategorizasyonlar fotoğrafların çekim zamanları ve konumlarından tutun da özel etiketlere kadar çok sayıda opsiyondan oluşuyor. Dolayısıyla tüm kullanıcıların kendi hoşlarına gidecek şekilde uygulamayı kullanmaları mümkün hale geliyor. Uygulamanın kullanımı sırasında herhangi bir sorun yaşamadan tüm fotoğraflarınızı ilgili kategorileri altında görmekte zorlanmayacaksınız.

ZenMate

Zenmate bir süredir bilgisayarlarda yer alan web tarayıcılarda en etkili VPN çözümlerinden birisi olarak kullanılıyor. Sonunda mobil işletim sistemleri için de hazır hale getirilen ZenMate uygulaması sayesinde Android cihazlarından tüm web sitelerine giriş yapabilmek ve aynı zamanda kişisel gizliliğini korumak isteyenler VPN hizmetinden faydalanabiliyorlar.

ZenMate içerisinde bulunan farklı ülkelerden VPN'leri kullanabilme özelliği sayesinde tüm kıtalardan internete giriyor gibi görünebilir ve servisin hızlı yapısı ile internet kullanımınızda hiç bir yavaşlamayla karşılaşmadan gezintilerinizi sürdürebilirsiniz. Hem ücretsiz olarak sunulması hem de hiç bir teknik bilgi gerektirmemesi uygulamayı daha da etkili hale getiriyor.

YORUMLAR