Facebook Messenger'da Kişileri Sessize Alma Nasıl Yapılır

Facebook Messenger uygulamasında bildirim gelmesini istemediğiniz kişileri nasıl sessize alacağınızı anlattık.

Facebook Messenger'da Kişileri Sessize Alma Nasıl Yapılır

Facebook Messenger’da herhangi bir kişiden gelen mesajların bildirimlerini sessize almak istiyorsanız,  yapmanız gerekenleri detaylıca anlattığımız bu rehber yazımıza göz atmanızı öneririm.

Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger’da çoğu zaman bildirim seslerinden rahatsız oluyorsanız ya da sürekli mesaj atan bir arkadaşınız varsa bunun çözüm yolu gayet basit. Öncelikle Messenger uygulamasını açıyoruz.

En son konuştuğunuz kişilerin listelendiği bu ekranda, bildirimlerini sessize almak istediğiniz kişinin üzerine dokunup basılı tutuyoruz.

Kısa süreli basılı tuttuktan sonra yukarıda gördüğünüz gibi çeşitli ayarların bulunduğu bir pencere açılıyor. Buradan bildirimleri sessize al seçeneğine tıklıyoruz.

Bildirimleri ne kadar süreyle sessize almak istediğinizi soran bu ekranda seçim size kalmış, ancak uzun süreli olarak düşünüyorsanız, Ben tekrar açana kadar seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Konuşmaya tekrar giriş yaptığınızda pencerenin en üst kısmındaki mavi şeritte “bu konuşma için bildirimler kapalı” yazısını gördüyseniz işlem tamamlanmış demektir. Eğer bildirimleri sessiz moddan çıkarmak istiyorsanız yine aynı yerde bulunan butonuna basmanız yeterli olacaktır.Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

YORUMLAR