iPhone Ekran Görüntülerinizi Dropbox Hesabınıza Nasıl Yedeklersiniz?

iOS cihazlarımız üzerinde çektiğimiz ekran görüntülerini Dropbox hesabımıza otomatik olarak aktarabilir ve cihazımızda yer tutmalarının önüne geçebiliriz.

iPhone Ekran Görüntülerinizi Dropbox Hesabınıza Nasıl Yedeklersiniz?

Akıllı telefonlarda sunulan ekran görüntüsü alma fonksiyonu çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Not almaya vaktimiz olmadığı durumlarda veya ekranımızda önemli bir görüntü olduğu zamanlarda ekran görüntüsü alarak anı kurtarabiliyoruz.

Fakat ne yazık ki işi bittiğinde silinmeyen ekran görüntüleri cihazın hafızasını gereksiz yere dolduruyor ve daha sonra yeni yüklemeler yapmak istediğimizde çoğu zaman ekran görüntülerini silip yer açmak zorunda kalıyoruz.

Elbette bu konuda yararlanabileceğimiz farklı depolama yöntemleri de var. Örneğin çektiğimiz ekran görüntülerini Google Drive veya Dropbox hesabımıza atabilir, cihazımızda yer tutmalarını engelleyebiliriz. Her ne kadar pratik olsa da bu yöntemi kullanan ne yazık ki çok kullanıcı mevcut değil. Bu durumun farkına varan üreticiler Drop Shot isimli bir uygulamayla karşımıza çıktı ve ekran görüntüsü aktarma işlemini olabilecek en basit haliyle sunarak kullanıcıların işini epey kolaylaştırdı.

Çektiğimiz ekran görüntülerini Dropbox hesabımıza aktarmak için kullanabileceğimiz bu uygulamanın en iyi yanı tamamen otomatik çalışması ve kullanıcıya herhangi bir iş yükü bindirmemesi.

Drop Shot'ı kullanabilmek için öncelikle cihazımıza indirmemiz gerekiyor. Uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Uygulamayı indirdikten sonra hemen başlatıyoruz ve karşımıza Connect Dropbox butonu içeren bir arayüz çıkıyor. Butona tıkladıktan kısa bir süre sonra uygulama erişim izni istiyor. Allow butonuna basarak işleme devam ediyoruz.

Bu adımdan sonra karşımıza ilk çıkan ekrana geri dönüyoruz ve bu kez karşımıza Choose Screenshots yazılı bir buton çıkıyor. Butona bastıktan sonra uygulama fotoğraflarımıza erişim izni istiyor ve buna da tamam diyoruz. Artık ekran görüntülerini seçmeye hazırız.

Uygulama sadece ekran görüntülerini algılıyor. Başka bir deyişle fotoğrafları aktarmak bu uygulama ilke mümkün değil.

İhtiyacımız olanları seçtikten sonra sağ üstte bulunan Upload butonuna basıyoruz. Uygulamanın en iyi yanı upload işlemi gerçekleşirken uygulamadan çıkıp başka görevleri de yerine getirebiliyor oluşumuz.

Android Uygulamalarını Masaüstünde Çalıştırma

YORUMLAR