Okullar Açılmadan Öğrencilerin Faydalanacağı Süper Uygulamalar

Mobil platform farkı gözetmeden eğitim hayatınızda kullanabileceğiniz bazı önemli uygulamaları listeledik.

Okullar Açılmadan Öğrencilerin Faydalanacağı Süper Uygulamalar

Okulların açılmasına çok az kaldı. Yaz tatili bitiyor ve yorucu bir eğitim sezonu daha başlıyor. Evet bu cümle belki biraz itici oldu ama maalesef gerçek. Öğrenim sezonunda öğrencilerin işine yaracak bazı Android uygulamaları derledik. Derslerinize çalışırken bu uygulamalar akıllı telefonunuzda bulunursa, biraz da olsa yardımcı olabilir diye düşündük.

Akıllı telefonları sadece sosyal medya, çağrı alma-atma ya da film izleyip, müzik dinlemek için kullanmak cihazların yapabileceklerini sınırlamak hatta biraz da aşağılamak gibi olur. Bu mantıkla yola çıkarak, eğitim hayatınızda size destek olabilecek yüzlerce uygulama arasından sizin için faydalı olabilece temel uygulamaları platform gözetmeksizin sıralamak istedik. 

Sözlük gerekli

  • Evet, her öğrencinin bir Türkçe –İngilizce sözlüğü olmalı. Özellikle İngilizce eğitimin oldukça yaygın olduğu ülkemizde sözlüğü olmayan bir öğrenci olmak istemeyenler English Turkish Dictionary uygulamasını hem Windows Phone, hem iOS, hem de Android cihazlar üzerinde kullanabilirler. Ayrıca Offline English Turkish Dictionary iOS kulanıcıları için çevrimiçi olmak zorunluluğunu da ortadan kaldıran bir başka uygulama olarak kullanışlı olabilir. 

Kütüphanenizi masaüstüne taşıyın

  • Kütüphanem Windows Uygulaması kitaplarınızı ayrıntılı bir şekilde takip edebileceğiniz ücretsiz ve küçük boyuta sahip bir program. Derslerinizde kullanmakta olduğunuz ya da sahip olduğunuz kitaplarınızın isim, yazar gibi ayrıntılarını kendi veritabanına kaydediyor ve takibini kolaylaştırıyor. 

Ders Notları

  • AöF Ders Notları Android kullanıcılarının Açık Öğretim Fakültesi ders notlarına erişebilmesini sağlıyor. Açıköğretim Fakültesi sınavlarına çalışanlar için hazırlanan bir not uygulaması. El yazıları ve görseller ile hazırlanan ders notları sayesinde AÖF sınavlarına daha iyi çalışabilir ve böylelikle daha yüksek notlar alabilirsiniz.

Tarayıcı lazım olabilir

  • Başkalarından sayfalarca ders notu toparlamak ya da fotokopi peşinde koşmak yerine PDF Document Scanner uygulamasını kullanarak bu zahmetten kurtulmak mümkün. Android ve iOS cihazlar için tasarlanmış bu uygulama eğitim hayatınızı kolaylaştıracaktır. 

Matematik yardımcıları

  • Smart Math Calculator, Windows sistemlerimiz üzerinde tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğimiz kapsamlı bir hesaplama programı. SMC tan, cos, sin, sinh, cosh, tanh, asin, acos, atan hesaplamaları yapabiliyor ve çıkan değerleri grad, radyan ve derece cinsinden alabiliyor.
  • RealCalc Scientific Calculator ise Android kullanıcılarının çok işine yarabilecek bir uygulama. Bu uygulamayla geleneksel matematik işlemleri, sonuç geçmişi, birim çevirme, yüzde hesapları, trigonometri hesapları, özelleştirilebilir rakam gruplaması yapabiliyorsunuz. Üstelik uygulama ücretsiz ve reklam da içermiyor.
  • iOS kullanıcıları için ise Calculator# son derece faydalı bir uygulama. Uygulamanın içerisinde basit hesap makinesinden öğrenciler, bilimadamları, mühendisler, programcılar için hazırlanmış özel hesap makineleri seçenekleri bulunuyor.

Otobüsünüz kaçta gelir?

Okula gitmek için toplu taşıma kullanan tüm öğrencilerin en büyük derdi ulaşım. Sabah saatlerinde ve akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde okula – eve gitmek büyük külfet.  Ancak otobüslerin saatlerini bilmek de çok avantajlı olabilir.

Mimarlar İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Apple, 2015'in En İyi Uygulamalarını Seçti, İşte O Uygulamalar!

İngilizce Öğrenenler İçin En İyi iOS Uygulamaları

YORUMLAR