Playstation 3 ve Xbox 360 Karşılaştırması

Hangi konsol daha iyi? Bir oyun konsolu almayı mı düşünüyorsunuz? Playstation 3 ve Xbox 360 arasında mı kaldınız? Bu yazımızda iki konsolu da masaya yatırıyoruz. Her ikisinin de artı ve eksi yönlerine değineceğiz ve iki konsolu da yakından tanımaya çalışa

Playstation 3 ve Xbox 360 Karşılaştırması

Hangi konsol daha iyi?

Bir oyun konsolu almayı mı düşünüyorsunuz? Playstation 3 ve Xbox 360 arasında mı kaldınız? Bu yazımızda iki konsolu da masaya yatırıyoruz. Her ikisinin de artı ve eksi yönlerine değineceğiz ve iki konsolu da yakından tanımaya çalışacağız.

Konsollar neden PC’ye göre akıcı bir oyun keyfi sunmakta?

İlk olarak bu konuya değinelim, konsollar aslında PC tabanlı cihazlardır. Bilinenin aksine PC’ler oyun konsollarına göre daha iyi görsellik sunmaktadır ancak PC’ler konsollar gibi sadece oyun için üretilmediğinden, arkaplanda gerçekleştirilen bir çok işlem yüzünden oyunlarda kimi zaman donma gibi problemler ile karşılaşılmasına sebep olurlar. Konsollar ise tamamen oyun oynamak için üretilmiş cihazlardır ve iyi grafikler ile akıcı bir oynanış sunarlar.

 

 

Öncelikle yedinci jenerasyon oyun konsollarını tanıyalım. Yedinci nesil ile birlikte en önemlisi oyun konsolları artık kablosuz kontrol özelliği kazanmıştır ve her konsol kendine göre önemli özelliklere sahip olmuştur. Yüksek çözünürlüğe sahip HD oyun oynayabilme, Full HD grafikler ve hatta 3D yani 3 boyutlu oyun oynama özellikleri konsollara merhaba demiştir. Konsollara sabit depolama diskleri getirilmiştir. Yedinci nesil konsollar ile birlikte konsollar artık bir oyun makinesi değil aynı zamanda çoklu ortam çalıştıran cihazlara dönüşmüştür, aynı zamanda bir PC’de ki internet keyfi de yedinci nesil ile birlikte gelmiştir. Bir diğer önemli özellik ise harekete duyarlı cihazlar konsollara gelmiştir. Oyun dünyasının iki dev konsolu Playstation 3 ve Xbox 360 arasında yedinci jenerasyon oyun konsollarının ilki olan Xbox 360’ı kısaca tanıyalım.

  1. Playstation 3 ve Xbox 360 Karşılaştırması
  2. Xbox 360 ve Playstation 3
  3. Playstation 3 Oyun Kolu
  4. Xbox 360 Oyun Kolu
  5. Playstation 3 ve Xbox 360 Tasarımları
  6. Playstation 3 ve Xbox 360 Grafik Özellikleri
  7. Playstation 3 ve Xbox 360 Özel Oyunları
  8. Playstation 3 ve Xbox 360 Kullanıcı Arayüzleri
  9. Playstation 3 ve Xbox 360 Online Ağlar

YORUMLAR