WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Uygulamaları

Facebook'un WhatsApp'ı 16 milyar dolara satın almasının ardından, WhatsApp kullanıcılarının aklında sosyal ağın mesajlaşma uygulamasını mahvedebileceği yönünde endişeler uyanmaya başladı bile. Her ne kadar Facebook yöneticileri satın alma işleminin ardın

WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Uygulamaları

Facebook'un WhatsApp'ı 16 milyar dolara satın almasının ardından, WhatsApp kullanıcılarının aklında sosyal ağın mesajlaşma uygulamasını mahvedebileceği yönünde endişeler uyanmaya başladı bile. Her ne kadar Facebook yöneticileri satın alma işleminin ardından mesajlaşma servisinin bağımsız olarak yoluna devam edeceğini söyleseler de zamanın ne göstereceği belli olmaz. Sonuç olarak hiç kimse üzerinden para kazanmayı düşünmediği bir mesajlaşma uygulaması için 16 milyar dolarlık bir servet ödemez.

Sizin kafanızda da bu satın alma işlemiyle ilgili soru işaretleri ve WhatsApp'ın geleceğiyle ilgili endişeler varsa, sizler için aşağıda listeleyecek olduğum ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından bir tanesini seçerek, ücretsiz bir şekilde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Viber:

WhatsApp'la karşılaştırılamayacak kadar uygun bir ücretle (900 milyon dolar) geçtiğimiz günlerde Japon menşeili şirket Rakuten tarafından satın alınan bir diğer uygulama olan Viber, mobil ve masaüstü cihazlar üzerinde 200 milyondan fazla kullanıcıya ücretsiz mesajlaşma ve sesli konuşma şansı sunuyor.

Viber kullanıcısı olmayan kişilerle de Viber Out aracılığıyla uygun bir ücret karşılığında konuşma olanağını kullanıcılarına sunan uygulama, sahip olduğu gelişmiş mesajlaşma ve sesli görüşme özellikleriyle oldukça etkili bir WhatsApp alternatifi olarak göze çarpıyor.

Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Windows ve Mac platformları üzerinde kullanabileceğiniz Viber'ı aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla indirebilirsiniz.

Kik:

2009 yılında bir BlackBerry uygulaması olarak kullanıcılarla buluşan uygulama, şu an dünya üzerinde 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması olarak dikkat çekiyor. WhatsApp ve diğer rakiplerinin aksine kullanıcılarının mobil telefon numaralarına ihtiyaç duymadan çalışan Kik, oldukça kullanışlı bir mesajlaşma uygulaması.

Geçtiğimiz günlerde Android ve iOS platformları üzerinde aldığı güncellemeyle birlikte, dahili bir internet tarayıcısına da sahip olan Kik; kullanıcıların uygulamadan çıkmadan istedikleri web siteleri üzerinde gezebilmelerine ve web üzerinde arama yapabilmelerine olanak tanıyor.

Android, iOS, BlackBerry ve Windows Phone platformları üzerinde kullanabileceğiniz ücretsiz mesajlaşma uygulamasını aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla mobil cihazlarınız üzerine indirebilirsiniz.

WeChat:

Basit bir mesajlaşma uygulaması olarak kullanıcılarla buluşan Çin merkezli WeChat, kısa süre içerisinde bir sosyal ağa dönüşmeyi başararak, dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Kullanıcılarına ücretsiz mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, yer paylaşımı, grup sohbetleri ve arkadaşlarını keşfetme gibi birçok özellik sunan WeChat, WhatsApp'a alternatif olarak kullanabileceğiniz ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından bir diğeridir.

Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry mobil platformları üzerinde kullanabileceğiniz WeChat'i aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla hemen indirebilirsiniz.

Tango:

Tam teşekküllü bir sosyal ağ olma yolunda ilerleyen ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından bir diğeri de Tango'dur. Standart metin hizmetlerinin dışında kullanıcılara sesli arama, fotoğraf paylaşma, uygulama içi küçük oyunlar oynama, arkadaşlarını keşfetme ve Spotify destekli müzikli mesajlaşma gibi özellikler sunan uygulama oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Android, iOS, Windows Phone ve Windows platformları üzerinde kullanabileceğiniz Tango'yu aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

LINE:

WhatsApp'a alternatif olarak kullanabileceğiniz popüler ve ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi de LINE'dır. Sesli mesajlar gönderebileceğiniz, görüntülü arama yapabileceğiniz, video ve fotoğraflarınızı sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz, yer bildirimleri gönderebileceğiniz ve kendinize ait zaman tüneli üzerinde yaşadığınız tüm anları kolayca sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz uygulama, çapraz platform desteği sayesinde hem masaüstü hem de mobil cihazlarınız üzerinde kullanılabilir.

Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Windows ve Mac platformları üzerinde kullanıcılarla buluşan LINE'ı aşağıdaki bağlantılar yardımıyla indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapchat:

Benzeri mesajlaşma uygulamalarına göre oldukça farklı bir yapıya sahip olan Snapchat, genel olarak resim ve video paylaşımı için kullanılmaktadır. Kendi kendine silinen metin mesajları, resimler ve videolar gönderebileceğiniz uygulama sayesinde, arkadaşlarınız gönderdiğiniz içerikleri görüntüledikten belirli bir süre sonra içerikler kendi kendini imha etmektedir. Bu sayede resimlerinizin izinsiz kullanımının önüne geçebilir ve kişisel güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Toplu mesaj gönderme, paylaşılan resim ve videolar altına yorum atma, güvenli iletişim seçenekleri ve çok daha fazlasıyla Snapchat de WhatsApp'a alternatif olarak kullanılabilir.

Android ve iOS platformları üzerinde kullanabileceğiniz SnapChat'i aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla mobil cihazlarınız üzerine hemen indirebilirsiniz.

ChatON:

Samsung cihazlar üzerinde ortaya çıkan ama daha sonrasında Samsung'un global bir ağ yaratma fikriyle birlikte tüm platformlar üzerinde boy göstermeye başlayan ChatON'da WhatsApp'a alternatif olarak kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamalarından bir diğeri.

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ChatON, 237 ülkenin kullanıcılarına toplam 63 dilde destek vermektedir. Ücretsiz mesajlaşma, grup sohbetleri yapma, multimedya dosyaları paylaşma, geçmiş konuşmalarınızı görüntüleme, kendinize özel sayfa üzerinden arkadaşlarınızla iletişim kurma ve daha birçok özelliği kullanıcılarına sunan ChatON, kendi kategorisi içerisinde yer alan en iyi uygulamalardan bir tanesidir.

ChatON'u aşağıda yer alan bağlantılar yarımıyla Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry ve Windows işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerine indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hangouts:

Google'ın son zamanlarda oldukça popüler olan ve dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlayan ücretsiz mesajlaşma uygulaması Hangouts'da WhatsApp'a alternatif olarak kullanabileceğiniz gelişmiş bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Google+'ın tüm yeteneklerini kullanmanıza olanak sağlayan, yüksek kalitede görüntülü konuşma imkanı sunan, 10 kişiye kadar görüntülü konuşma yapabileceğiniz, fotoğraf ve yüz ifadesi paylaşabileceğiniz, bilgisayarlarınız üzerinde kullanabileceğiniz ve çok daha özelliği kullanıcılarına sunan Hangouts, mutlaka denemesi gereken mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir.

Hangouts'u Android, iOS ve Windows platformları için aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR