WhatsApp’ı Daha Kullanışlı Hale Getiren 5 Android Uygulaması

Dünya genelinde en sıklıkla kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı herzamankinden daha da kullanışlı hale getirmek isteyenler için 5 adet Android uygulaması seçtik.

WhatsApp’ı Daha Kullanışlı Hale Getiren 5 Android Uygulaması

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelinde 1 milyar kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu da uygulamayı dünyadaki en hızlı yayılan sosyal platformlardan birisi yapıyor. Uygulamanın yayılma ve gelişme hızının ise Facebook tarafından satın alınmasından sonra daha da arttığı açıkça görülüyor.

Facebook, WhatsApp’ı 18 milyar dolara satın alarak cesaret isteyen bir yatırımda bulunmuştu, bazı çevreler bu girişimi pahalı bir satın alım olarak değerlendirmişti. Fakat Facebook yine bu işten büyük kar elde etti. WhatsApp sürekli güncellendiği ve yeni özelliklere kavuştuğu için 3.parti bir uygulama aracılığıyla kullanılması pek tavsiye edilmiyor. Çünkü WhatsApp Web gibi servislerin kullanılabilmesi için orjinal uygulamadan girilmesi gerekiyor. Ama yine de WhatsApp’ınızı kullanışlı hale getirebileceğiniz ek uygulamalar bulunuyor. Biz de bunlardan Android işletim sistemleri için kullanılabilen en iyi 5 tanesini sizler için seçtik.

WhatsLock: Konuşmalarınıza Pin Kodu Koyun

WhatsApp geçtiğimiz haftalarda gelen özelliği ile artık konuşmalarımızı ve aramalarımızı uçtan uca şifreleme yöntemi ile daha güvenli kılıyor. Fakat telefonumuzu ele geçiren kişiler için yapacak bir şeyimiz olmadığından dolayı bu uygulamayı öneriyoruz. Telefonunuzun yanından rahatça ayrılmak istiyorsanız bu uygulama ile konuşmalarınızı şifreleyebilirsiniz.

Eğer şifrenizin bulunmasından veya kırılmasından korkarsanız ekstra güvenlik önlemi olarak Fake WhatsApp özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu özellik aktif olunca şifre doğru girilse bile sahte bir WhatsApp ekranı görünecek. Gerçek WhatsApp ekranınıza ulaşmak için “Yeni Sohbet” butonuna 3 defa basmak gerekecek.

Dashdow: Sohbetleriniz Baloncuk Şeklinde Görünsün

İlk olarak Facebook tarafından geliştirilen ve Facebook Chat’te kullanılan konuşma baloncukları oldukça kullanışlı. Çünkü başka bir iş ile ilgilenirken bize gelen mesajın önizlemesini kolayca görebiliyoruz. Aynı özelliği WhatsApp için isterseniz tek yapmanız gereken bu uygulamayı yüklemek olacak. “Notification Acccess” yani “Bildirim Erişimi” özelliğini aktif ettiğinizde artık yeni mesajlarınızı baloncuklar şeklinde telefonunuzun ekranından görebilirsiniz. Uygulamanın akıllı telefonunuzun kilit ekranında dahi çalışabiliyor olması da güzel bir özellik. Ayrıca mesaj içeriğinin otomatik görüntülenmesi gibi diğer bazı seçenekler de bulunuyor.

DashClock: Telefonunuzun Kilidini Açmadan Mesajlarınızı Okuyun

Yeni WhatsApp mesajlarınız bu uygulama sayesinde akıllı telefonların kilit ekranını açmadan da okunabiliyor. Uygulamanın kurulumu ve kullanımı da oldukça basit bir yapıya sahip.

Cleaner for WhatsApp: Gereksiz Dosyaları Silip Yer Açın

Whatsapp’dan gelen dosyalar ve biriken konuşmalar telefonunuzda fazla yer kaplıyorsa ve sizin için sıkıntı yaratıyorsa bu uygulamayı denemenizi tavsiye ederiz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra dosyaları ve boyutlarını sizler için gösterek silme işleminizi oldukça kolay bir hale getiriyor.

Booyah: Arkadaşlarınızla Görüntülü Olarak Görüşün

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’a sesli arama özelliği eklenmişti. Bunun ardından görüntülü arama özelliğinin de yakında ekleneceği dedikoduları çıkmıştı. Fakat görüntülü arama özelliği için sabırsızlanıyorsanız bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Booyah sayesinde hem Android hem iOS cihazınızda WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir üyelik işlemi yapmanız da gerekmiyor. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra size bir link veriyor ve bu linki karşı taraf ile paylaşarak görüntülü görüşmeye başlayabiliyorsunuz.

WhatsApp Hareketli GIF Desteğine Sonunda Kavuşuyor

WhatsApp Video Görüşmelerine Göz Kırptı, Beta Test Başladı

109 Ülkede Android Kullanıcıları Sadece WhatsApp'dan Sohbet Ediyor