WhatsApp Messenger 2.21.4.23 (Android)
WhatsApp Messenger
ÜCRETSİZ
12  
3  
6  
0  
0  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  Türkçe , İngilizce

 • TOPLAM İNDİRME

  7,873,099

 • Üretici

  WhatsApp Inc.

WhatsApp, Android için ücretsiz mesajlaşma ve görüntülü, sesli arama uygulamasıdır. WhatsApp APK veya Google Play'den yüklenebilir.

WhatsApp Android, sahip olduğu bir milyardan fazla aktif kullanıcısıyla şüphesiz ki dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olarak dikkat çekmektedir. Kolay, güvenli, güvenilir mesajlaşma, görüntülü ve sesli arama uygulaması WhatsApp Messenger, Android telefon, iPhone, Windows PC ve Mac bilgisayarlarda kullanılabiliyor. WhatsApp ve WhatsApp Beta Google Play'den Android telefonlara yüklenebiliyor. Alternatif olarak WhatsApp APK indirme linki eklenmiştir.

WhatsApp İndir APK

Android telefonlarınız üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama yardımıyla, arkadaşlarınız ve tüm sevdiklerinizle mesajlaşabilir, konuşabilir hatta görüntülü olarak iletişim kurabilirsiniz.

Piyasada LINE, WeChat, Viber, Tango, BiP Messenger gibi güçlü rakipleri olmasına karşın, sürekli olarak güncellenmesi ve sahip olduğu özellikler arasına yenilerini eklemesi nedeniyle zirvedeki yerini kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

Çapraz platform desteği sayesinde iOS, Windows Phone, Windows ve hatta tarayıcılarınız üzerinde bile kullanabildiğiniz WhatsApp, bu sayede çevrenizdeki insanlar hangi mobil cihazı kullanıyor olurlarsa olsunlar, onlarla kolayca etkileşim halinde kalmanıza da olanak sağlıyor.

Aşağıda da görebileceğiniz üzere, sahip olduğu birçok gelişmiş özelliği ile bir mesajlaşma uygulamasında aradığınız her tür yeniliği sizlere sunan uygulama, şimdiye kadar henüz kullanmadıysanız mutlaka denemeniz gereken mobil uygulamaların başında yer alıyor.

Hala Android cihazlarınız üzerine indirmediyseniz, indirme menüsünde yer alan; WhatsApp İndir, WhatsApp APK veya WhatsApp BETA APK bağlantıları yardımıyla uygulamanın ihtiyaç duyduğunuz sürümünü kolayca indirerek, ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp ile ilgili merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını "WhatsApp ile İlgili Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları" yazımızda bulabilirsiniz.

WhatsApp Android Sürümü Özellikleri

 • Ücretsizdir: WhatsApp, ailenize ve arkadaşlarınıza mesaj gönderilmenizi ve onları arayabilmenizi sağlamak için internet bağlantısını (4G/4.5G/LTE, 3G, 2G, EDGE, WiFi) kullanır. Bu sayede gönderdiğiniz mesajlar, yaptığınız aramalar için ödeme yapmazsınız. WhatsApp'ı kullanmak için herhangi bir üyelik ücreti ödemenize gerek yoktur.
 • Multimedya: Fotoğraf, video, belge ve sesli mesaj gönderebilirsiniz.
 • Ücretsiz arama: WhatsApp arama özelliği ile ailenizi ve arkadaşlarınızı başka ülkede olsalar bile ücretsiz arayabilirsiniz. WhatsApp aramalarında telefonunuzun konuşma paketindeki dakikalar yerine internet paketinizden harcanır.
 • Grup sohbetleri: Arkadaşlarınızla ve ailenizle kolaylıkla iletişimde kalmak için grup sohbetlerini kullanabilirsiniz.
 • WhatsApp Web: Bilgisayarınızın internet tarayıcısından veya masaüstünden mesaj gönderip alabilirsiniz. 
 • Uluslararası ücret yok: Farklı ülkeler arasında mesaj gönderirken ek ücret ödemeniz gerekmez.
 • Kullanıcı adı ve PIN kodu gerekmez: WhatsApp, tıpkı SMS gibi telefon numaranızı kullanır ve telefonunuzun rehberiyle sorunsuz bir şekilde entegre olur.
 • Oturumunuz hep açık: WhatsApp ile oturumunuz her zaman açıktır. Bu sayede hiçbir mesajı kaçırmazsınız.
 • Kişilerinizle hızla iletişime geçin: WhatsApp, WhatsApp kişilerinizle hızlı ve kolay bir şekilde iletişime geçebilmeniz için telefon rehberinizden faydalanır.
 • Çevrimdışı mesajlar: Bildirimlerinizi kaçırdığınızda veya telefonunuzu kapattığınızda WhatsApp son mesajlarınızı uygulamayı kullandığınız bir sonraki sefere kadar saklar.
 • Çok daha fazlası: Konumunuzu paylaşabilir, kişi bilgisi gönderip alabilir, özel arka planlar ve bildirim sesleri belirleyebilir, tek seferde birden fazla kişiye toplu mesaj gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

YORUMLAR