World of Tanks İncelemesi

Başarılı online tank oyunu World of Tanks incelemesi

Tank Sınıfları

En güçlü tank benim…!

Gördüğünüz gibi oyunda ki her ülkenin tankını birbirine karşı üstünlüğü olduğu gibi zayıf yönleri de mevcut, buda demek oluyor ki oyunda kötü tank yok World of Tanks’ın bütün tankları iyi bir oyuncunun elinde her zaman eşit güçtedir. Her şeyden önce tankınızın sınıfını ve sınıfının özelliklerini çok iyi bilmelisiniz, hangi özelliğinin hangi yanının daha ağır bastığını görmeli ona göre mücadelelerin içine girmelisiniz. Oyunda kazanç sağlamak isteyen oyuncuların çok fazla hasar verebilen tankları tercih etmesi beklenir, çünkü rakibinize verdiğiniz hasara göre oyunda para kazanırsınız. World of Tanks’ın geliştirilebilir özellikleri de mevcut, sahip olduğunuz tankı diler kendi istediğinize göre geliştirebilir isterseniz oyunun size sunduğu auto upgrade seçeneğini kullanarak tankınıza en uygun özellikleri eşit olarak oyunun otomatik dağıtmasını sağlayabilirsiniz.

Bir zırhlıyı yani Heavy sınıfında ki bir tankı yok etmenin en kolay yönü uzak mesafe atışları gerçekleştirmeniz, yakın mesafeli mücadelelerde ise hızlı bir şekilde etrafında çember çizerek atışlar yapmanız. Bir Medium sınıfı tankı avlamanın en kolay tarafı ise olabildiğince isabetli atışlar gerçekleştirmeniz, yakın mesafe mücadelelerini tercih etmeniz. Oyunda ne çok güçlü tank var nede işe yaramaz tank, ne çok büyük tank var nede çok küçük diye ayırt edebileceğimiz tanklar. Oyunda ne kadar başarılı kullanabildiğiniz tanklar var, her tankın size sunduğu nimetlerden en iyi şekilde faydalanmalısınız böylece asla hiçbir tankın birbirine karşı üstünlüğü olmadığını anlayacaksınız.

Oyunda nasıl bir tür tank seçeceğiniz ise tamamen size bağlı bir şey, hangisinde başarılı olabileceğinize inanıyorsanız o tankı seçmeniz sizin için en uygun olanıdır. Şimdi birde oyunda ki tank sınıflarına bir göz atalım;

 1. World of Tanks İncelemesi
 2. Tanklar
 3. Alman Tankları
 4. Amerikan Tankları
 5. Fransız Tankları
 6. Sovyet Tankları
 7. Tank Sınıfları
 8. Light Tank
 9. Medium Tank
 10. Heavy Tank
 11. Tank Destroyer
 12. SPGs
 13. Premium Tanks
 14. Garaj
 15. World of Tanks ile İlgili Terimler
 16. Değerlendirmeler

YORUMLAR