30 Yıl Sonra İnsanlar Sonsuza Kadar Yaşayabilecekler!

30 Yıl Sonra İnsanlar Sonsuza Kadar Yaşayabilecekler!

İnsan ömrünün uzayabilmesi adına yapılan çalışmalar, neredeyse tıbbın gelişmesiyle paralel bir zaman çerçevesine yayılıyor. Elbette, tıp ve teknoloji geliştikçe bu konuda umutlar da artıyor.

Silikon Vadisinde konuşlanmış olan Singularity Üniversitesi’nin kurucusu Jose Luis Cordeiro, tam da bu konuyla ilgili olarak konuştu ve çok yakın bir gelecekte insanların sonsuza kadar yaşamalarının mümkün olabileceğini söyledi.

Cordeiro, 20-30 yıl içinde insanları gençleştirebilecek ve sonsuza kadar yaşatacak teknolojilerin geliştirilmiş olacağını savundu. Cardiero açıklamasında, "Vücudumuzun sağlıklı olmasını sağlamak mümkün, bu şeklide daha uzun yaşayabiliriz, ama nihai hedefimiz sonsuza kadar yaşayabilme imkanını elde etmek" diye konuştu.

Singularity Üniversitesi’nin kurucusu, insanların çok kısa zaman içerisinde telepati kullanarak iletişim kurabileceklerini, böylece beyinlerinin farklı kanallarını da geliştireceklerini söyleyerek, yapay zekanın da insan ömrünü uzatabilmek için faydalı olabilecek bir teknoloji olduğunu sözlerine ekledi. Bilim insanına göre yapay zeka çok yakında insan zekası seviyesine ulaşarak onun üstüne bile çıkabilecek.

Ölümsüzlüğün Sırrı Bu Yok Edilemeyen Hayvanda Gizli

YORUMLAR