Apple, GoPro'yu Mu Alıyor?

Apple, GoPro'yu Mu Alıyor?

Son aylarda hisselerinin değeri düşen GoPro, çıkaracağı ilk drone'un ismini açıklamasına rağmen bu düşüşü durduramadı. Aksiyon kamerası olarak bir anda tüm dünya üzerinde popüler olan GoPro'nun hisseleri internete düşen Apple haberinden sonra ise yüzde 16 yükseldi.

Akıllı telefon ve tablet alanında iPhone ve iPad modelleri ile yıllardır çok büyük satış rakamlarına erişen Apple, aynı zamanda pek çok Android telefon ve tablet üreticisi ile de rahatlıkla yarışabiliyor. Kaliteden asla ödün vermeyen Apple hakkında çıkan GoPro'yu satın alacak haberi için henüz hem Apple'dan hem de GoPro'dan resmi olarak bir açıklama gelmemesi rağmen, spekülasyonlar Apple'ın GoPro'yu alacağı yönünde.

Apple'ın ürün kategorisine çok uyacağı düşünülen GoPro'nun da elde etmiş olduğu başarıyı gözden gelmemek mümkün değil. Fakat GoPro'nun Apple bünyesine dahil olması, satışlarının çok daha fazla artması anlamına geliyor. Aynı zamanda el ele verecek olan bu iki firma çok daha başarılı ürünler ortaya çıkarabilir.

Henüz sadece spekülasyon olarak internette dolaşan bu haberler iki firmadan biri tarafından doğrulanırsa, sizlerle en kısa sürede paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

Apple'ın GoPro'yu satın alma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz Apple yerinde olsaydınız, GoPro'yu satın alır mıydınız?

YORUMLAR