Apple, Kavisli Ekrana Sahip iWatch'ı Ocakta Piyasaya Sürebilir

Apple, Kavisli Ekrana Sahip iWatch'ı Ocakta Piyasaya Sürebilir

Uzun süredir hakkında haberler yapılan ve farklı konsept tasarımları ortaya çıkan Apple iWatch ile ilgili son haber ise Ocak'ta Apple tarafından piyasaya sürüleceği oldu.

Japon gazetesi Nikkei'nin haberine göre OLED kavisli ekrana sahip olan akıllı saat iWatch, Ocak'ta piyasaya sürülecek. Ayrıca teknoloji sitesi Re/Code'un raporuna göre ürünün piyasaya çıkışı için aynı ay içerisinde özel bir etkinlik düzenlenecek.

iOS 8 işletim sistemi ile birlikte gelmesi beklenen iWatch'un ağırlıklı olarak odaklanacağı konu ise sağlık takibi. iWatch sahibi kullanıcılar cihaz ile birlikte yakılan kalori miktarını, kan şekerini ve uyku verilerini takip edebilecekler. iOS 8 tanıtımının yapıldığı WWDC 2014'te tanıtılan Apple'ın yeni sağlık uygulamasını bulunduracak olan cihaz kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak türden bir akıllı saat olacak gibi duruyor. Sağlık takibi dışında kullanıcılar akıllı telefonlar üzerinden gönderilen mesajları da iWatch ile okuyabilecekler.

Hazırlanan rapora göre Apple, ayda 3 ile 5 milyon arasında bir sayıda iWatch üretimi yapacak. Apple ile halihazırda birlikte çalışan Nike ve diğer firmalarda iWatch ile partner olacaklar.

Erken bir tarih olmasına rağmen iWatch üretimine başladığı öngörülen Apple'ın akıllı saatini biz de sizler gibi merak içerisinde beklemekteyiz. iWatch hakkındaki görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

iOS İçin Egzersiz ve Spor Uygulamaları

YORUMLAR