Apple ve Qualcomm 15 Nisan'da Mahkemede Karşı Karşıya Olacak

Qualcomm, Cezasını Yapacağını Astronomik Yatırımla Ödeyecek

Apple ve Qualcomm, iPhone patent telif hakları üzerindeki mücadelelerinde yaşadığı anlaşmazlık yüzünden 15 Nisan'da yargıç karşısına çıkacaklar. Apple'ın Qualcomm'a ait özel kodlarını çaldığı ve Intel'e verdiği iddia ediliyor. Mahkemede iki taraf bir anlaşmaya varamadığı için San Diego'daki federal bir yargıç, şirketlerin 15 Nisan 2019 tarihli duruşmada karşı karşıya gelmesini planlandı.

15 Nisan'da neler olacak anlaşmaya varılabilecek mi yoksa duruşma ertelenecek mi merakla beklenmekte. Apple ve Qualcomm arasında söylenen söylentiler gerçek ise iki şirketin arası fena bozulacak. Apple, sürekli devam eden görüşmelerin olmadığını ve iki tarafın aylardır toplanmadığını defalarca vurguladı.

İki şirket aralarında anlaşmaya varamadıkları için mahkeme karşısına çıkacaklar. Qualcomm şubat ayında mahkemeye gitmeyi umuyordu ancak ABD Bölge Yargıcı Gonzalo Curiel, Nisan ayında bir tarihi belirledi ve durumun karmaşıklığına dikkat çekti. 

Qualcomm, Apple'ı patent telif hakları üzerine suçlamıştı ve bu suçlamaların 15 Nisan'da çözüme ulaşacağı umuluyor. Sizce neler olur? Duruşma ertelenir mi ya da iki taraf anlaşmaya varabilir mi? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın! 15 Nisan'da mahkeme tarafından alınacak olan kararı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.