Arabanızda Telefonunuzun Şarjı Mı Bitti? Artık Problem Değil

Arabanızda Telefonunuzun Şarjı Mı Bitti? Artık Problem Değil

Eğer sıkça araç kullanıyorsanız ve yoğun bir telefon trafiğine sahipseniz Air Dock 2.0 adlı bu ilginç proje sizin için oldukça pratik bir kablosuz şarj çözümü sunacaktır.

Araçta yolculuk ederken cep telefonlarını çakmak girişinden şarj etmek için çeşitli adaptör seçenekleri bulunmakta. Bu adaptörleri kullanarak klasik bir şekilde telefonumuzu şarj edebilsek de telefonumuzu koyabileceğimiz ve telefonumuzun sabit durabileceği bir yer bulmak problem olabiliyor. Yolculuk sırasında sarsıntı nedeniyle telefonumuz koyduğumuz yerden düşebiliyor da. İşte bütün bu problemlere Air Dock 2.0 ile son verebilirsiniz.

Air Dock 2.0 temel olarak elektromanyetizma mantığınza dayalı olarak çalışan bir şarj sistemi. Aracınızın farklı noktalarına sabitleyebileceğiniz bir standa sahip olan Air Dock 2.0 üzerine telefonunuzu yerleştirdiğinizde telefonunuz oldukça güçlü mıknatıslar sayesinde yerine sabitleniyor. Bundan sonra ise telefonunuz ve stand arasındaki nano malzeme elektrik akımının standdan cep telefonunuzun bataryasına iletilmesini sağlıyor.

Görebildiğiniz üzere Air Dock 2.0 oldukça sağlam bir şekilde yerine sabitlenmekte; yani araç kullanırken telefonunuzun yere düşmesinden endişelenmenize gerek yok. Bu sistem şu an belli telefonlarla uyumlu olarak çalışabilmekte. Air Dock 2.0'nin uyumlu olduğu cihaz listesi şu şekilde:

Air Dock 2.0 şu an seri üretiminin başlatılabilmesi için Indiegogo üzerinde bağış toplamakta. Cihaz ile ilgili daha çok detaya ulaşmak için ve projeye destek vermek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz:

https://www.indiegogo.com/projects/the-air-dock-2-0

Kadınlara Özel Teknolojik ve Şık Spor Bilekliği: Mira

YORUMLAR