Dediklerini Yaptılar, Karayip Korsanları Sinemalara Gelmeden İnternete Sızdırıldı

Dediklerini Yaptılar, Karayip Korsanları Sinemalara Gelmeden İnternete Sızdırıldı

Karayip Korsanları 5’i (Dead Man Tell No Tales) ele geçirdiklerini duyuran hackerlar, fidye istekleri yerine getirilmeyince filmi internete sızdırdılar. Başka sızıntıların da yolda olduğu söyleniyor. Filmin torrent linkleri internette dolaşıyor.

"Karayip Korsanları Modern Korsanlar Tarafından Tehdit Ediliyor!" haberimizde çaktırmadan fısıldadığımız o tehdit, siber korsanlar tarafından gerçekleştirildi. Bugün daha vizyona girmemiş olan popüler filmin son bölümü internete sızdırıldı. bir grup hacker yeni Karayip Korsanları filminin ellerinde olduğunu açıklamıştı. Filmin yapımcı stüdyosu olan Disney’den fidye isteyen hackerlar, istenilen paranın ödenmemesi halinde filmi internete sızdırmakla tehdit etmişti. Anlaşılan o ki, Disney Stüdyoları istenilen fidyeyi ödemeyi kabul etmedi.

CNN Türk'ün haberine göre, hackerlar yaptıkları uyarının üzerinden sadece iki gün geçtikten sonra Karayip Korsanlarının yeni bölümünü internete yüklediler. Böylece film daha vizyona bile girmeden torrent sitelerinde dolaşmaya başladı. Dün akşam önlem alınmaya çalışılsa da bir süre torrent sitelerinden yok olan linkler, daha sonra yeniden belirdiler.

CNN'in haberine göre, Karayip Korsanları dışında birkaç film daha hackerlar tarafından çalınmış. Muhtemelen bu filmler için de fidye talep edilecek, olmadı bu eserlerde torrent sitelerinde boy gösterecekler.

Karayip Korsanları Modern Korsanlar Tarafından Tehdit Ediliyor!

Korsan Windows Kullanıyorsanız WannaCry Kurbanı Olabilirsiniz

YORUMLAR