Discord, Teamspeak'ten Sonra Skype'ın Tahtına da Göz Dikti

Discord, Teamspeak'ten Sonra Skype'ın Tahtına da Göz Dikti

Geçtiğimiz senelerde çıkış yaptıktan sonra oyun dünyasının en yaygın olarak kullanılan sesli sohbet ve anlık mesajlaşma programı haline gelen Discord, Teamspeak, Mumble ve Ventrilo gibi yazılımları tahtından etmişti. Discord'a yeni eklenen video sohbet ve ekran paylaşma özellikleri bu programı oyuncular için Skype'ın da önüne geçirecek.

Discord'un herhangi bir sunucu ödemesi yapmadan oyunculara toplu olarak sesli iletişim kurma imkanı vermesi sayesinde bu servis kısa sürede milyonlarca kullanıcı sayısına erişmişti. Buna ek olarak yazılım, oyuncular için düşünülmüş kullanışlı ek özelliklerle donatılmıştı. Kullanıma açılan yeni özellikler ise Discord'u alternatifsiz bir çözüme dönüştürecek.

Discord'a eklenen video sohbet özelliği arkadaşlarınızla yüksek kalitede video konferans yapmanızı mümkün kılıyor. Discord kalite açısından da Slype'a fark atacak. 720p çözünürlük ve 30 FPS kare hızı Discord'un temel standardı, Skype'ta ise çözünürlük aynı olsa da kare hızı yarı yarıya düşük. Yani Discord'da daha akıcı bir şekilde video sohbet yapacağız.

Discord'un ekran paylaşma özelliği ise daha önce eşi benzeri görülmemiş nitelikte. Bu özellik oyunculara, oynadıkları oyunun görüntülerini de paylaşma imkanı verecek. Bu işlem altından kalkılması zor bir yük, zaten Skype bu iş için tasarlanmadığı için oyun görüntülerini paylaşmak mümkün olmuyor. Discord geliştiricileri ise bu iş için ciddi bir altyapı yatırımı yapmış.Discord ekran paylaşma özelliğinin tek eksi yönü şu an için oyun seslerinin paylaşılamaması. Muhtemelen önümüzdeki dönemde bu özellik de Discord'a eklenecektir.

Discord kullanırken oyununuzun görüntüsünü paylaşmanız ve aynı anda da arkadaşlarınızla video sohbet yapmanız kulağa hoş gelen bir durum. Bakalım ülkemizdeki internet bağlantıları bu özelliklerin altından kalkabilecek mi.

Twitch Masaüstü Uygulaması Çıkış Yaptı!

YORUMLAR