Dropbox 1 TB Alanı 9,99 Dolar'a Sunuyor

Dropbox 1 TB Alanı 9,99 Dolar'a Sunuyor

En çok kullanılan bulut hizmet sağlayıcısı olan Dropbox, yeni bir karar alarak 1 TB saklama alanını ve çeşitli özellikleri 9,99 Dolar karşılığında kullanıcılarına sunuyor.

Google Drive, One Drive gibi rakiplerine kıyasla daha fazla tecrübeye sahip Dropbox, oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Son zamanlarda kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik atılımlarda bulunan diğer firmalara Dropbox'tan oldukça iyi bir cevap geldi.

1TB depolama alanı sunan Pro üyeliği aylık 9,99 Dolar, yıllık ise 99,99 Dolar'dan satma kararı alan Dropbox, hem kullanıcıların yüzünü güldürdü, hem de rekabetin dozunu biraz daha arttırdı. Çünkü firma daha önce aynı rakama 100 GB'lık bir depolama alanı sunuyordu.

1 TB kapasiteyle beraber Pro üyeliğe geçen kullanıcılar şifreli link paylaşımı, son kullanma süresi belirlenebilir dosya paylaşımı ve sadece oku modu gibi özelliklere de erişebiliyorlar. Son alınan kararla fiyat/GB oranını rakipleriyle aynı seviyeye indiren Dropbox, mobil uygulamalarındaki başarısından dolayı daha fazla tercih ediliyor.

Anlaşılan her geçen gün biraz daha kızışan bulut depolama yarışından en çok kullanıcılar karlı çıkıyor.

Dropbox ile nasıl dosya paylaşımı yapılır?

YORUMLAR