Dropbox, iOS 8 Uyumsuzluğu Yüzünden Otomatik Yükleme Hizmetini Durdurdu

Dropbox, iOS 8 Uyumsuzluğu Yüzünden Otomatik Yükleme Hizmetini Durdurdu

Dropbox, iOS 8'in otomatik yükleme seçeneğini uyum sorunu ortadan kaldırılıncaya kadar durdurma kararı aldı. Dropbox'un geçici olarak nitelendirdiği bu kararın arkasında yatan olay, fotoğrafların ve videoların otomatik yükleme seçeneği olmasına rağmen iOS 8 uyumsuzluğu nedeniyle sağlıklı çalışmaması oldu. iOS için çıkan bir diğer uygulama olan Carousel kanadında da benzer bir karar verildi ve uyumluluk sorunlarının ortadan kaldırılmasını bekleyinceye kadar tam hizmet veremeyeceklerini bildirildi.

Şirketin resmi blog sayfasındaki bildiriye göre yeni iOS 8 sürümü ile ciddi bir sıkıntı yaşandığı dile getirildi. Bunun neticesinde kullanıcıların bazıları otomatik yükleme seçeneğinden faydalanamayıp sorunu Dropbox yetkililerine bildirmişler. Oysa ki Dropbox deposuna yüklendi diye düşünülüp dosyalar silindiği takdirde kullanıcıların özel fotoğrafları ve videoları tamamen yok olabilirdi. Bunu önleyebilmek adına yeni bir çözüm yolu buluncaya kadar Dropbox otomatik yükleme işlemini etkisiz hale getirdi.

Dropbox'tan gelen resmi bildiriden kelime kelimesine aktarıyoruz:
"Eğer iOS 8 güncellemesini gerçekleştirdiyseniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı cihazınızdan silmeyin ve öncesinde verilerinizi Dropbpx deposuna aktardığınızdan emin olun."

Şimdilik sorunun ne zaman çözüleceği konusunda bir bilgi paylaşmayan Dropbox, Apple ile çözüm için bir müzakere oluşturduklarını belirtiyor.

Note 4 Alana 50GB Dropbox Bedava

Dropbox 1 TB Alanı 9,99 Dolar'a Sunuyor

YORUMLAR