Facebook Amacına Ulaştı: Snapchat'i Fena Solladı

Facebook Amacına Ulaştı: Snapchat'i Fena Solladı

Facebook, amacına ulaştı. Snapchatin günlük kullanıcı sayısı, 166 milyonla Instagram hikayeleri kullananlardan 34 milyon daha az.

Snapchat’in kalan kullanıcılarını elinde tutmak için yaptığı çalışmaları gözlemliyoruz. Daha dün gelen taze güncellemeleriyle, bizleri bir süre daha oyalayacağa benziyor. Ne yazık ki, günümüzde sosyal medyanın kullanılma amacının en başında başkalarının paylaşımlarınızı görme oranı yatıyor. Kimsenin bizi göremeyeceği, az bilinen uygulamalara meyil etmemiz de hep bu yüzden. Sarı Hayalet’in her geçen gün kullanıcı kaybetmesi tipik bir kamçı etkisi yaratıyor ve daha çok kullanıcı kaybetmesine sebep oluyor.

2016 yılında yüzde 48’lik büyümeye imza atan Snapchat, 2016’nın son çeyreği ve 2017 itibariyle yüzdelik dilimlerden adetlere dönüştü ve toplamda sadece 13 milyon kullanıcıyı kazanabildi. Aralık ayında 158 milyon olan kullanıcıya sahip Snapchat’i, 200 milyon kullanıcısıyla Instagram Hikayeler geçiverdi. Her geçen gün büyümeye devam eden bu büyük düşmanı karşısında, Snapchat nasıl bir manevra yapacak hala beklemedeyiz. Yatırımcıların artık telaşlanmaya başlamış olmaları, sanıyorum çok da absürt kaçmıyor. Malum böyle küçük güncellemelerle gün yüzüne çıkabilmek, Snapchat için olacak iş gibi görünmüyor.

Zaman Sınırı Olmayan Snap Devri Başlıyor

Instagram Snapchat'i Solladı, Yetmedi Toz Yutturdu

YORUMLAR