Facebook Giriş Sistemi Güncellendi

Facebook Giriş Sistemi Güncellendi

Facebook, kullanıcılar adına üçüncü parti uygulamalar tarafından yapılan istenmeyen paylaşımların önüne geçebilmek için kendi özelliği olan Facebook Login'i (Facebook Giriş) güncelledi. Daha önce belirli uygulamalar, kullanıcıların Facebook ile oturum açma özelliğini kullanabilmeleri için kullanıcıların duvarları üzerinde paylaşım yapabilme özelliğini kabul etmelerini şart koşuyorlardı. Böylece kullanıcıların duvarlarında kendi reklamlarını yayınlayarak, ücretsiz olarak reklam yapabiliyorlardı.

Bunun önüne geçmek isteyen Facebook, bugün yaptığı güncellemeyle birlikte kullanıcıların üçüncü parti uygulamalar tarafından kendi duvarları üzerinde yapılan paylaşımlarla ilgili daha aktif bir rol oynamalarına olanak sağlıyor. Yeni gelen güncellemeyle birlikte kullanıcılar üçüncü parti uygulamaların kendi adlarına hangi paylaşımlarda bulunabileceğini kontrol edip, onay verebiliyorlar.

Kullanıcıların bazı uygulamalar üzerine kayıt olmadan doğrudan giriş yapmalarına olanak sağlayan Facebook Login özelliği her ne kadar kullanışlı ve pratik bir uygulama olsa da bazı üçüncü parti uygulamalar tarafından istenen ekstra yetkiler yer yer kullanıcıların canını sıkabiliyor. Sonuç olarak hiç kimse kendi rızası dışında Facebook yayın akışı üzerinde farklı uygulamalar tarafından atılan reklamları veya içerikleri görmek istemez.

Hatta yer yer arkadaşlarımızın Facebook duvarları üzerinde gördüğümüz ve anlam veremediğimiz paylaşımların birçoğu da bahsetmiş olduğumuz üçüncü parti uygulamalar tarafından yapılmaktadır ve buna neden olan şey çoğu zaman Facebook Login özelliğini kullanan kullanıcılardan istenen izinlerdir.

Yeni güncellemeyle birlikte bunun önüne geçecek olan Facebook, aynı zamanda güncellenen özelliğin eskisine göre yaklaşık yüzde 31 daha hızlı çalıştığını da duyurdu. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Facebook tarafından yayınlanan blog yazısına göz atabilirsiniz.

Facebook Android, iOS ve Windows Phone uygulamalarına Tamindir.com aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Box Kullanıcılarına Müjde

YORUMLAR