Faraday Future'ın Çılgın Aracı Görücüye Çıktı

Faraday Future'ın Çılgın Aracı Görücüye Çıktı

Geçtiğimiz günlerde gizemli bir fragman ile piyasaya çıkan Faraday Future, beklenildği gibi CES 2016'da çılgın konsepte sahip arabasını tanıttı.

Faraday Future elektrikle çalışan bir araba konseptini geçtiğimiz günlerde gizemli bir video ile Twitter üzerinden bizlere duyurmuştu. Aracına oldukça fazla güvenen firma bu aracı CES 2016'da tanıtacağından bahsetmişti ve beklenen oldu. Araç ilk defa CES 2016'da gün yüzüne çıktı. FFZERO1 adının verildiği bu araç elektrikle çalışan süper yarış arabası olarak dizayn edilmiş. Aracın sahip olduğu beygir gücü ise tam olarak 1000 beygir. Evet 1000 beygir.

Elektrikli araba denildiği zaman akıllara ilk olarak gelen Tesla'nın işi ise bu araba ile oldukça zora girdi. 0'dan 100 km/h hıza tam olarak 2,7 sn'de ulaşan araç için özel eğitimler gerekebilir. FFZERO1, yarış aracı olarak dizayn edilmiş fakat ilerleyen yıllarda bu aracı yollarda da görmek mümkün olacak.

Aracın detaylı inceleme videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.


CES 2016 devam ederken bu tür ilgi çekici haberler de gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de sizlere söylediğimiz gibi CES 2016'da bizleri ilginç şeyler bekliyor olacak. Takipte kalmaya devam edin.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR