Gelecekteki Mac Bilgisayarlar, Seslerini Konumunuza Göre Ayarlayabilir

Gelecekteki Mac Bilgisayarlar, Seslerini Konumunuza Göre Ayarlayabilir

Apple, Ar-Ge bölümünü geliştirmek için her yıl milyonlarca dolar para harcıyor. Şirket, kullanıcıları memnun edebilecek bir teknoloji daha geliştirdi ve patentini aldı. Apple’ın yeni aldığı patent, gelecekteki Mac’lerin odadaki konumuza göre ses seviyelerini otomatik ayarlamasını sağlayacak.

Bilgisayarınızın hemen önünde oturuyorsanız ve hoparlörler yanınızdaysa, sesin maksimum seviyede olmasına gerek yok. Fakat bilgisayardan uzakta bir yerdeyseniz ve iletişimi koparmak istemiyorsanız ses seviyesini yükseltmek için elle ayarlama yapmanız gerekecektir.

Görünüşe göre Apple’ın aldığı yeni patent, kullanıcıları bu zahmetten kurtarabilir. Şirket, Mac bilgisayarların odadaki konumuza göre sesi uygun şekilde ayarlayabileceği bir donanımın patentini aldı.

Örneğin, bilgisayarınızın yakınında oturuyorsanız otomatik olarak ses seviyesi düşecek, uzakta bir yerdeyseniz de ses maksimize edilecek ya da uygun bir seviyeye gelecek.

Konumlandırmanın yanı sıra patent, video konferans araması sırasında birden fazla kişinin aynı anda konuştuğu ve oldukça gürültülü olan bir yerde, konuşmakta olan kullanıcıya odaklanacak, odadaki mikrofon ve hoparlörlerin ses seviyelerini ona göre ayarlayacak.

Tabii ki bunun sadece bir patent olduğunu unutmamak gerekiyor. Apple'ın bu donanımı yeni Mac’lere uygulayıp uygulamayacağını kestirmek oldukça güç. Zira Apple’ın patentini aldığı, ancak uygulamadığı binlerce teknoloji bulunuyor. Buna rağmen oldukça ilginç bir patent olduğunu ve uygulamaya konulursa birçok kullanıcıyı memnun edebileceğini söyleyebiliriz.

Üniversitelilere Apple'dan Büyük Sürpriz

Apple'ın Staja Almadığı Öğrenci, Apple Music Uygulamasını Baştan Yarattı

Steve Jobs Salonu, 12 Eylül Apple Etkinliği için Hızla Hazırlanıyor

YORUMLAR