Hackerlar, Game Of Thrones’un 7. Sezonunu Sızdırdı!

Hackerlar, Game Of Thrones’un 7. Sezonunu Sızdırdı!

Öncelikle şunu söyleyelim, Game of Thrones tutkunları bu haberimizi spoiler yemeden rahat rahat okuyabilirler. Sızdırılan senaryonun içeriği ile ilgili en ufak detayı dahi paylaşmamaya özen gösterdik. Zira günümüzün en büyük problemi, Game of Thrones’u yayınlandığı gün izlemeden sokağa çıkmak. Detaylara geçelim.

Bilgisayar korsanlarının şimdiki hedefi, HBO’nun yapımcılığını üstlendiği ve çoğumuzun vazgeçilmezi olan Game of Thrones dizisi. HBO, hacklendiğini ve ünlü fantastik dizinin ilerleyen bölümleri ile ilgili senaryoların internete sızdırıldığını doğruladı. Kamuoyuna yapılan açıklamaya göre, Game of Thrones dizisinin toplam 1.5 TB’lik verisi bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi ve deep web aracılığıyla sızdırıldı.

HBO ise resmi internet sitesinden konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı: "HBO son zamanlarda siber saldırıya maruz kaldı. Bunun sonucunda ise yapım şirketimizin mülkiyet hakları ihlal edildi. İvedilikle olayı araştırmaya başladık. Kolluk kuvvetleri ve siber güvenlik firmaları ile birlikte çalışıyoruz.”

Ancak Game of Thrones’un 7. sezonunu hackleyen siber saldırganların, yayınladığı duyuru çok daha dikkat çekici. Duyuruda şu ifadeler yer aldı: "Tüm insanlığa merhaba! Siber dünyanın en büyük sızıntısı gerçekleşti. HBO ve Game of Thrones! 7.sezonu ilk izleyecek ve takip edecek insanlar sizlersiniz ve şanslı olmalısınız. İzleyin ve yayın! HBO çöküşe geçti!"

HBO’nun CEO’su Richard Plepler Entertainment Weekly'ye verdiği demeçte, “Veri koruması HBO'da en önemli önceliklerden biri. HBO çalışanları hackerları durdurmak için saat gibi durmaksızın çalışıyor” dedi.

Haberi araştırırken az da olsa spoiler yedik. Ancak haberden de anlaşılacağı üzere spoiler tehditi, artık sadece en yakın arkadaşlarınızla sınırlı değil haberiniz olsun.

HBO, Game of Thrones Korsanlarının Peşine Düştü

Game of Thrones Yetişkinlere Yönelik Film Sektörüne Baltayı İndirdi

Arkadaşlarınıza Game of Thrones Spoiler'ı Gönderen Şeytani Site

YORUMLAR