HP İçbükey Monitörleri Masaüstümüze Getiriyor

HP İçbükey Monitörleri Masaüstümüze Getiriyor

LG’nin geliştirdiği konkav LCD teknolojisi, HP sayesinde artık masaüstümüze de gelecek. Ultra geniş 21:9 ölçekli monitörler için HP üretime geçti. 

Masaüstünde oldukça kullanışlı ve son derece geniş alanı kullanıma sunabilen bu ölçek son derece keyifli bir deneyim sunuyor. LG’nin bu teknolojisini şimdi de HP kullanacak. 

HP yeni Z34c monitörlerinde 3440x2160 çözünürlük sunuyor ve tepkime süresi 8 milisaniye. Bu üre bu kadar geniş çözünürlükteki bir monitör için çok iyi bir zamanlama. Monitör DTS sertifikalı 2 adet hoparlöre de sahip. Monitör dış görüntüsüyle de oldukça güzel görünüyor. 2 adet HDMI girişinin yanı sıra MHL uyumlu tek görüntü yuvası da bulunan monitör, LG’de bulunan Thuderbolt çıkışlarına sahip değil. 

Panelin yüksek kontrast oranı 3000:1 olarak yaralanmış. Şimdiye kadar bu IPS teknolojisinin bir versiyonu olan özelliğe sahip tek monitör, konkav olmasa da BenQ’nün 32 inçlik BL3200PT’si olarak piyasada boy göstermişti. Dış görünüşü mükemmel olsa da, HP monitörlerin performansı ve görüntü kalitesinin testlerinin sonucu heyecanla bekleniyor. 

HP bu noktada daha iyi görüş açısı sağlayabilen ve üstün kontrast oranlarına sahip bir monitörle rakiplerine meydan okumaya hazır gibi görünüyor. Çoğu sinema filminin 2:35 ya da 2:40:1 gibi oranlarda çekildiği düşünülürse, HP’nin yeni canavarı altta ve üstte siyah çizgiler olmadan keyifle film seyretme zevkini de sunacak. 

Kişiye Özel Gizli Monitör

HP Slate 7 Extreme

HP, Akıllı Telefon Pazarına Geri Dönüyor

Çift Monitör Kurulumu Nasıl Yapılır?

LG'nin Esnek Ekranları Gazete Gibi Kıvrılıyor

YORUMLAR