Hükümet, Fiber İnternet Yapısını Tüm Ülkeye Yayacak

Hükümet, Fiber İnternet Yapısını Tüm Ülkeye Yayacak

 

 

Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, tüm ülkede fiber internet ve modern teknolojik şehirler konusunda ümitli.

Türk Telekom sponsorluğunda yapılan Kamu Teknoloji Platformu (KTP),  ‘Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’ açılışında konuşan bakan, "Akıllı şehir hizmetlerinin vatandaşa sunulması kapsamında geniş bant internet alt yapısına ihtiyaç duyuyor. Bu konuda geniş bant internet alt yapısının genişletilmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Fiber hat uzunluğunu 80 bin km’den son 14 yılda 300 bin km’ye çıkardık" şeklinde açıklama yaptı.

Bakan Arslan, konuşmasında, akıllı şehir uygulamalarının ülke çapında yaygınlaşmasını için hükümet olarak canla başla çalıştıklarını da ifade ederek, "Akıllı şehirler konusunda bakanlık olarak pilot uygulamalar da yaptık örneğin, 30 Mart 2017 tarihinde Kars’ta akıllı şehir uygulamasını hayata geçirerek ilk adımı attık." dedi.

Bakan, Türk Telekom'un Karaman ve turizm başkenti Antalya’yı da bu kapsama aldığını anımsatarak, 2023 yılına kadar Türkiye için geleceğin teknolojilerini geliştiren Türk Telekom'un, akıllı şehir ve fiber internet uygulamalarını daha da genişleteceğini de vurguladı.

Fiber İnternet İçin Yeni Hız Rekoru Kırıldı!

İstanbul Fiber İnternet Krizinde Mahkeme Noktayı Koydu

Türk Telekom'un da Dahil Olduğu Deniz Altı Fiber Kablo Sistemi Tamamlandı

YORUMLAR