Instagram Fenomenleri'nden İzmir Tanıtımına Destek Gelecek

Instagram Fenomenleri'nden İzmir Tanıtımına Destek Gelecek

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Instagram'da oluşturduğu "@cityofizmir" hesabının daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için bir etkinlik düzenliyor. EGİAD, Türkiye ve dünyadan "Instagram fenomenleri" İzmir'de ağırlayacak.

EGİAD, Türkçe ve İngilizce olarak İzmir ile ilgili deneyim ve fotoğraf paylaşımlarının yapıldığı "@cityofizmir" hesabının, 3 haftada 34 bin takipçi sayısına ulaştığını açıkladı. Bu artıştan yola çıkarak ilgiyi İzmir'e yöneltmeyi planlıyor.

EGİAD New York, Londra, Hong Kong gibi marka haline gelen şehirlerin tanıtımında yeni medya kanallarının kullanımını örnek alarak Instagram'da açtığı "@cityofizmir" hesabının takipçi sayılarını artırmayı ve İzmir’i de dünya klasmanına sokmayı hedefliyor.

EGİAD bu planı doğrultusunda İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Borsasının da desteğiyle, 3 ayrı grup halinde İzmir'e gelen 17 "Instagram fenomeni", düzenlenen turlarla kentin her anını fotoğrafladı. Bu kişiler, deneyimlerini, hesapları üzerinden "@cityofizmir" hesabını da işaretleyerek paylaştı.

EGİAD bununla da kalmayacak, dünya genelinde takipçi sayısı 500 bin ile 1 milyon arasında değişen "Instagram fenomenlerini” de Ekim ayında İzmir'de konuk etmeyi planladığını açıkladı.

EGİAD bu etkinliğiyle sosyal medyada İzmir'in etkin tanıtımının yapılmasını ve paylaşımların kente gelen turistler için dijital bir rehber olmasını hedefliyor.

Tamindir'i Artık Instagram'dan da Takip Edebilirsiniz

Instagram 500 Milyona Ulaştı, Kardeşi Olan Uygulamaları Yakaladı

Instagram’la İlgili Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

YORUMLAR