Mark Zuckerberg İnternetin Gelecek 10 Yılını Değerlendirdi

Mark Zuckerberg İnternetin Gelecek 10 Yılını Değerlendirdi

Sosyal medya hakkında gelecek 10 yılı değerlendiren Mark Zuckerberg, Colombia’da yaptığı bir konuşmada umutlu bir gelecek tablosu çiziyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde de Facebook'a bir rakip çıkmayacağını da iddia diyor.

Zuckerberg, Facebook'un gelecek 10 yılı hakkında yaptığı planlar hakkında sorulan soruya, genel bir sosyal medya değerlendirmesi yaparak cevap verdi. 

Zuckerberg'e göre gelecekte 3 yönelim önem kazanacak; birincisi interneti daha fazla insan kullanmaya başlayacak. Bu insanlar birbiriyle iletişimde bulunmak için eski internet arayüzlerini kullanmayacaklar. Sosyal medya bu noktada daha önemli bir hale geleceği için tüm sosyal ağlar yenilenmek ve talebi karşılamak için AR-GE’ye önem vermek durumunda olacaklar. 

Zuckerberg önümüzdeki on yıl içerisinde tüm sosyal ağların tek rakibinin hala Facebook olarak kalacağını da iddia etti. Başka bir sosyal ağın ortaya çıkarak Facebook potansiyeline ulaşabileceğinin mümkün olmayacağını hatırlatan Zuckerberg, iletişim için sosyal medyanın telefon numaralarından daha önemli olacağını da savunuyor. 

Zuckerbeg internet ve bilgisayar kullanma alışkanlığının tamamen değişeceğini savunduğu konuşmasında, 2 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Oculus teknolojilerinin de gelecekte çok önemli olacağını ifade etti.

 WeChat Yeni ReklamındaMark Zuckerberg ile Dalga Geçti

Mark Zuckerberg Hawaii'de 100 Milyon Dolarlık Arsa Satın Aldı

İran Zuckerberg'i Mahkemeye Çağırdı

Instagram 200 Milyon Kullanıcı Sayısını Geride Bıraktı

YORUMLAR