Microsoft Telefon İşini Beceremediğini İtiraf Etti

Microsoft Telefon İşini Beceremediğini İtiraf Etti

Katıldığı konferansta açıklamalarda bulunan Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketinin akıllı telefon sektöründeki konumuyla ilgili konuştu. Nadella, akıllı telefon üretiminde geride kaldıklarını söyledi.

Wall Street Journal tarafından düzenlenen WSJD Live konferansına katılan Microsoft CEO’su Satya Nadella, yazılım devi şirketinin akıllı telefon sektöründeki konumu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2014 senesinden beri şirketin başında bulunan Nadella, akıllı telefon sektöründeki şirketlerden geride kaldıklarını ancak Microsoft’un yeni sektörler yaratmaya ve yeni sektörlerde ilerleme kaydetmeye çalıştığını söyledi.

Satya Nadella’nın yaptığı açıklama şu şekildeydi:

Çok açık bir şekilde görülüyor ki akıllı telefon sektörüne yetişemedik, buna şüphe yok. Şimdiki hedefimiz yeni sektörlerde büyümek. Bugünün şartlarında akıllı telefon sayılan cihazlara sahibiz ancak akıllı telefon sektörünün konumunu da göz önünde bulundurarak, telefonlarımızı özel kılan şeyin cihazların kabiliyetleri olduğunu görüyoruz. Bilgisayarlarınızın yerini alabilecek akıllı telefonlara ve laptoplarınızın yerini alabilecek tabletlere sahibiz. İlerlemek istediğimiz sektörler de bunlar. Eğer öğrendiğimiz bir şey varsa, bu da bilgisayarları her şeyin merkezi olarak düşünmemizdir. Bu, muhtemelen bugüne kadar yaptığımız en büyük yanlıştı.”

Bu açıklamadan Microsoft'un akıllı telefon sektöründen umudunu kestiğini, ancak akıllı telefonların bilgisayarlara dönüşmeye başladığı zamanlarda sektöre yeniden katılabileceği anlıyoruz.

Microsoft Uygulamaları Android Platformunda Zirvede

Microsoft, Windows Phone'un Mezarını Kazdı Gibi

Microsoft'un Windows Phone Üretimini Durduracağı Söyleniyor

YORUMLAR