Optik Kameralı ASUS ZenFone Zoom Resmi Olarak Açıklandı

Optik Kameralı ASUS ZenFone Zoom Resmi Olarak Açıklandı

ASUS’un ZenFone serisi ile bilhassa ekonomik akıllı telefonlar arayan kullanıcılara hitap ettiği bir gerçek. Ancak bu defa işi biraz abartan şirket, ASUS ZenFone Zoom adlı akıllı telefonunu resmi olarak tanıttı ve bu cihazın en dikkat çekici yanı ise üzerindeki optik kamera. 3 kata kadar yakınlaştırma desteği sunan bu kamera sayesinde, akıllı telefonlarda yaşanan kalitesiz dijital yakınlaştırma sorunu da ortadan kalkıyor.

Cihazın üzerinde gelen lens ise özel olarak üretilmiş ve içerisinde tam 10 tane lens barındırıyor. Elbette otomatik odaklama gibi çok hızlı fotoğraf çekiminde işe yarayacak özellikler de kameranın en dikkat çeken yanları arasında. Bilhassa fotoğraf kalitesi üzerine odaklanan kullanıcılar için ASUS ZenFone Zoom’un iyi bir seçenek olacağına inanıyorum.

Aşağıda cihazın tanıtım videosunu görebilirsiniz.

Cihazın diğer özelliklerini de dilerseniz kısaca bir listeleyelim.

Teknik Özellikleri
Ekran: 5.5 inç
İşlemci: Intel Atom Z3580, 4 çekirdek, 2.3 GHz
Kamera: 13 megapiksel
Depolama alanı: Maksimum 192 GB
Pil kapasitesi: 3000 mAh

ASUS ZenFone Zoom’un ne zaman piyasada satışının başlayacağı ya da fiyat bilgisi ile ilgili maalesef herhangi bir açıklama henüz mevcut değil. Bunun yanında ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair de herhangi bir bilgilendirme bulunmuyor.

YORUMLAR