PlayStation 4 İçin Plex Uygulaması Yayınlandı

PlayStation 4 İçin Plex Uygulaması Yayınlandı

Bilgisayardaki film, müzik ve resim gibi medya dosyalarını farklı cihazlardan erişime ve izlemeye yarayan Plex uygulaması, nihayet geliştirici ekip tarafından PlayStation4 ve PS3 için duyuruldu.

Xbox için, 2 ay önce çıkan uygulama sonrasında, birçok PlayStation 4 kullanıcısı Plex’in geliştirici forumlarında isteklerini yoğun biçimde dile getirmişti. Kullanıcıların isteğini geri çeviremeyen Plex ekibi, 2 ay süren bir çalışma sonrası, PlayStation’a da uygulama çıkarmayı başarabildi. Plex uygulaması sayesinde, PlayStation 3 ve 4 kullanıcıları, Windows, Mac ve Linux sistemli ana bilgisayarlarındaki medyaları, hali hazırda TV’ye bağlı olan konsollarından görüntüleyebilecek. Görsel olarak çok kaliteli olan uygulama, altyazı ve birçok medya formatını da destekliyor.

Uygulama çıkışını duyurmasına karşın, bölgesel olarak kullanıma açılacak. Beta süreci gibi düşünebileceğimiz bu süreç, şimdilik Avrupa ve bazı Asya ülkelerinde kullanıma sunulacak. Amerikalı kullanıcılar ise bu sefer alışılanın aksine, uygulamayı en son kullanacaklar arasında. Uygulama ayrıca Android, iOS, Mac ve Linux desteğine de sahip.

YORUMLAR